Dobrý tipy na seriály #3

Kdy jindy koukat na seriály než právě teď během sychravého podzimu? Počasí přímo vybízí k tomu, zalézt si pod teplou deku s šálkem čaje, uvelebit se u obrazovky a pustit si nějakou podívanou na pokračování. Pokud nevíte, na co koukat, přinášíme vám další várku seriálových tipů. Nevyberete-li si z jejich nabídky, vždycky se můžete vrátit k našim předchozím tipům. Několik seriálů už jsme vám představili v prvním a druhém díle této rubriky.

K jezeru

Drama/Thriller/Sci-fi

Počet sérií: 1

Délka dílu: 43–56 min

Hodnocení na ČSFD: 79 %

V Moskvě se objevila nová nevyzpytatelná nemoc, se kterou lidstvo zatím neumí bojovat. Nastává karanténa a město se mění v chaos. Každý se musí postarat sám o sebe. Sergej se rozhodne odcestovat se svou rodinou na jediné bezpečné místo, odlehlou chatu u jezera. Seriál vznikl na motivy knihy česko-ruské spisovatelky Jany Vágnerové.

Vlastní komentář: Téma mě oslovilo vzhledem ke covidové situaci, a tak jsem seriál začala okamžitě sledovat. Baví mě evropské seriály, které se liší svým stylem od těch amerických, a tento seriál v ruské produkci mě nezklamal. Drsná zimní krajina podtrhuje napínavou atmosféru a já už se těším na další sérii.

https://www.youtube.com/watch?v=DjXGHsKc0hs

Castlevania

Animovaný/Akční/Dobrodružný

Počet sérií: 3

Délka dílu: 22–31 min

Hodnocení na ČSFD: 80 %

Podle stejnojmenné videohry vznikl americký animovaný seriál ve stylu japonského anime. Drákula se po smrti své manželky začne mstít lidem a spolu se svou armádou se rozhodne vyhubit lidskou rasu. Jeho krutovládu se rozhodne ukončit jednou provždy lovec upírů Trevor Belmont za pomoci svých spojenců.

Vlastní komentář: Po hraných seriálech je to příjemná změna a já si alespoň připomněla dobu, kdy jsem se svým bratrem sledovala japonskou mangu Naruto. Čtyři úvodní díly první série mě přiměly v Castlevanii pokračovat a druhá série krásně graduje k finále. Za mě povedený seriál s upírskou tematikou, temným příběhem a výbornou animací.

Baby

Drama

Počet sérií: 3

Délka dílu: 40–52 min

Hodnocení na ČSFD: 75 %

Italský seriál pojednává o dospívajících z bohaté části Říma. V centru dění se pohybují dvě dívky, které jsou otrávené ze svých rodin a spolužáků. Postupně je přitahuje podsvětí a ony tak začnou vést dvojí život.

Vlastní komentář: Postupně mě seriál sice trochu omrzel, ale i přesto oceňuju samotné téma. Seriál odkazuje na skandál z Říma, kdy ve světě prostituce hrály hlavní roli nezletilé dívky. První série mě nadchla, druhá už moje nadšení trochu utlumila, ale i přesto hodlám dokoukat třetí sérii. Velký bonus seriálu přidává krásná italština.

The Morning show

Drama

Počet sérií: 1

Délka dílu: 50–66 min

Hodnocení na ČSFD: 84 %

Pohled do zákulisí fungování ranní televizní show přináší tento americký seriál. Příběh nabízí jedinečné výzvy, kterým musí čelit postavy, které vykonávají tento každodenní televizní rituál. Seriál pokrývá současná témata včetně sexuálního obtěžování, které startuje děj seriálu.

Vlastní komentář: Na tento seriál jsem se začala dívat na doporučení kamaráda a moje nadšení stouplo, když jsem zjistila, že zde hrají Jennifer Aniston a Steve Carell. Postavy se postupně vykreslují, divák sleduje zákulisí manipulací a všelijakých her a může se těšit z kvalitních hereckých výkonů. Připravovanou druhou sérii na letošní rok zbrzdil koronavirus, který se scénáristé rozhodli zařadit i do samotného pokračování seriálu.

Autor: Šárka Mazurková


Kromě seriálů pro vás sbíráme také tipy na filmy. Už jste například viděli všechny snímky ze seznamu filmů, které by podle nás měl alespoň jednou za život zhlédnout každý?


Na našem facebooku právě probíhá vánoční soutěž o pohádkové knížky. Zapojit se můžete až do 12. prosince.


Zdroj: čsfd.cz

Příspěvek vytvořen 46

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy