Dobrý tipy na seriály #2

Druhý díl se seriálovými tipy vám přináší dva historické seriály podle skutečných událostí, dále také jeden seriál z české produkce a poslední z prostředí dospívajících.  Udělejte si čas a podívejte se na některý z těchto tipů. Zaručujeme, že seriálové buňky budou uspokojeny.

Černobyl

Drama/Historický

Počet sérií: 1

Délka dílu: 59–⁠65 min

Hodnocení na ČSFD: 96 %

Pětidílná minisérie rekonstruuje jednu z nejhorších katastrof způsobenou člověkem.  Příběh pojednává o události z roku 1986, kdy došlo k mohutné explozi v jaderné elektrárně Černobyl. Seriál se zaměřuje na tři postavy, které se nacházejí v centru dění. Sovětský jaderný fyzik Valerij Legasov vyšetřuje tragickou událost spolu se sovětským místopředsedou Borisem Ščerbinou. Jaderná fyzička Ulana Khomyuková chce odhalit tajemství kolem černobylského neštěstí.

Vlastní komentář: Exploze jaderné elektrárny Černobyl bude vždy mrazivým a varovným příběhem.  Událost, která zasáhla několik generací a především tamější přírodu, mě nepřestane fascinovat a zároveň děsit. Seriál je poutavě zpracovaný, a proto koho zajímá toto téma, neváhejte a pusťte si ho.

https://www.youtube.com/watch?v=OtCrmoGt2AQ

Zrádci

Krimi/Thriller

Počet sérií: 1

Délka dílu: 66–⁠71 min

Hodnocení na ČSFD: 70 %

Vietnamská mafie v Česku ovládá více než 70% obchodu s pervitinem. Díky jejich propracované síti výroby musí protidrogová policie využívat spíše praktiky tajné služby. Seriál zobrazuje tři týdny v životě drogového dealera Davida, který začne fungovat jako policejní informátor.

Vlastní komentář: Zástupce české tvorby mě mile překvapil. Seriál svým tématem drogové mafie přináší něco nového a poutavého, svým zpracováním je velmi netradiční a to mě bavilo. V seriálu hrají i neokoukané tváře, za což dávám velké plus.

https://www.youtube.com/watch?v=FxDWQxJ91gw

Euforie

Drama

Počet sérií: 1

Délka dílu: 50–⁠65 min

Hodnocení na ČSFD: 83 %

Dospívání znamená zlom pro většinu lidí. Přichází chvíle, kdy má člověk možnost rozhodnout se, jak naloží se svým životem. Osmidílný seriál vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství, ve světě drog, sexu, traumatu a sociálních sítí.

Vlastní komentář: Seriál má dosti depresivní náladu, ale i přes to stojí za zkouknutí. Ocenila jsem, že konečně někdo přidal do tzv. teen seriálu i sociální sítě a zneužívání skrz ně, jelikož se jedná o aktuální problém. Každá z postav si prochází něčím špatným a jednotlivé díly divákovi ukazují, jak k tomu došlo.

https://www.youtube.com/watch?v=FnGyjhI1jAw

Koruna

Drama/Historický

Počet sérií: 3

Délka dílu: 47–⁠62 min

Hodnocení na ČSFD: 90 %

Historický seriál pojednává o britské královské monarchii. Příběh sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády Alžběty II., britské královny. Zobrazuje také události, které určovaly dějiny druhé poloviny dvacátého století.

Vlastní komentář: Ráda sleduji dění kolem britské královské rodiny a tento seriál mi dal možnost podívat se na úplný začátek vlády královny Alžběty II. Celkem tři série a připravovaná čtvrtá postupně přibližuje diváky k dnešní současnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=ZEHT_0Crf7s

Autor: Šárka Mazurková

Pokud jste si ještě nepročetli Dobrý tipy na seriály #1 v našem předchozím článku, tak to honem napravte. 

Zdroj: csfd.cz

Příspěvek vytvořen 46

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy