Dobrý tipy na seriály #1

Šárka Mazurková 4. 4. 2020

Jestli jste si doposud nenašli čas na koukání na seriály, tak teď je právě ta správná chvíle. Provinile se nemusí cítit ani ti z vás, kteří během jednoho dne zhlédnou pět dílu, a ještě by se podívali na další, na seriálové maratony je totiž také správná doba. Pojďme si odpočinout od všeho kolem nás a zavítejme do fiktivního světa, do světa seriálů. A pokud nevíte, na co koukat, tak vám přinášíme pár tipů, které by vás mohly bavit.

Peaky Blinders

Krimi/Drama

Počet sérií: 5

Délka dílu: 55–⁠65 min

Hodnocení na ČSFD: 91 %

Děj se odehrává v Birminghamu ve dvacátých letech minulého století a točí se kolem rodiny Shelbyových. Ti založí gang Peaky Blinders, který odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích. Příběh ukazuje situaci po první světové válce ve Velké Británii, kdy navrátilci z války bojují o přežití v průmyslovém prostředí.

Vlastní komentář: Na Peaky blinders jsem začala koukat teprve nedávno, ale seriálu jsem propadla okamžitě od prvního dílu. Navíc seriál, kde hraje Cillian Murphy a Tom Hardy, nejde nemilovat. Většinou mě odrazuje začít sledovat seriály, které mají už více sérií, ale tady jsem naopak ráda, že tomu tak je. Každá série je po šesti dílech, které vám utečou opravdu rychle, takže zkouknout všechny během krátké doby není vůbec problém. A kdo si zamiluje Peaky Blinders stejně jako já, může se těšit na připravovanou šestou sérii. 

 

 Nebe s.r.o.

Komedie/Drama/Fantasy

Počet sérií: 2

Délka dílů: 19–⁠23 min

Hodnocení na ČSFD: 74 %

Příběh se odehrává v kanceláři Heaven Inc., kde pracují andělé a jejich šéfem není nikdo jiný než Bůh. Ten se však rozhodne zničit Zemi. A proto se dva andělé s Bohem vsadí, že pokud dokážou pomoct dvěma lidem se do sebe zamilovat, Bůh lidstvo nezničí.

Vlastní komentář: Nebe s.r.o. je příjemná, nenáročná a vtipná oddechovka, která mě svou trhlostí bavila. Navíc v seriálu hraje Daniel Radcliffe, kterého jsem doposud viděla jen v jeho nejznámější roli Harryho Pottera, a tak jsem na něj byla zvědavá. A nezklamal, role anděla, který má zachránit svět a dokázat Bohovi, že si lidé zaslouží ještě šanci, mu velice sedla. 

 

Zaklínač

Drama/Fantasy/Akční/Dobrodružný

Počet sérií: 1

Délka dílu: 47–⁠67 min

Hodnocení na ČSFD: 79 % 

Letošní novinka mezi seriály vytvořena na motivy jedné z nejslavnějších knih Andreje Sapkowskieho. Zaklínač Geralt z Rivie se živí zabíjením nestvůr, které ohrožují okolní obyvatele a zároveň se snaží uniknout osudu, který mu byl zvolen. 

Vlastní komentář: Jelikož jsem ráda koukala seriál Hru o trůny a najednou mi tento fantasy seriál skončil, jsem ráda, že přišlo něco ve stejném žánru. Zatím jsem viděla první dva díly, ale rozhodně seriál dokoukám, protože mě zajímá jeho pokračování, takže za mě Zaklínač určitě ano. Zaklínač má navíc knižní předlohu, takže komu nebude stačit seriál, může si přečíst celkem osm knih tohoto příběhu, a kdo má rád počítačové hry, tak i v této verzi Zaklínače najde.

 

Sweetbitter

Drama

Počet sérií: 2

Délka dílu: 27–⁠31 min

Hodnocení na ČSFD: 68 %

Příběh se točí kolem mladé Tess, která se rozhodne změnit svůj život, postavit se na vlastní nohy, a tak opustí svůj domov a přestěhuje se do New Yorku. Zároveň začne pracovat v jedné z luxusních restaurací, kde poznává každodenní dřinu, ale také čelí všemožným intrikám. Tess se mění život a poznává svět alkoholu, drog, sexu a nočních barů.

Vlastní komentář: Sweetbitter je nenáročná podívaná na odreagování, která vám díky krátké délce dílu nezabere příliš času. Baví mě prostředí restaurace, poznáváni jejího kolektivu a zároveň odhalování, že každý není tak dokonalý, jak vypadá. Navíc proměnou prochází i hlavní postava, která se pomalu rozkoukává a z nevinné a vyjukané dívky, se stává sebejistá žena, která si jde za svým cílem. 

 

Sexuální výchova

Drama/Komedie

Počet sérií: 2

Délka dílu: 47–⁠60 min

Hodnocení na ČSFD: 86 %

Otis zná všechny rady na sexuální problémy, jelikož jeho matka je sexuální terapeutka. On sám však není příliš sebevědomý, a tak mu rebelka Maeve navrhne, ať si ve škole otevře sexuální poradnu. 

Vlastní komentář: Kdo se chce zasmát, tak se určitě podívejte na tento seriál. Neočekávala jsem od tohoto seriálu příliš, když mi ho před rokem doporučila kamarádka, ale rozhodně nelituji, že jsem se na něj podívala. Vlastně lituji, že jsem s tím otálela celý rok a dopracovala jsem se k němu až teď. Za mě určitě super seriál, který pobaví a stojí za zhlédnutí. 

Autor: Šárka Mazurková

Zdroj: csfd.cz