Krása každodennosti, aneb jak si zlepšit náladu díky (ne)obyčejnému zážitku

Nelehké chvíle někdy potkají každého z nás. V těchto okamžicích je opravdu těžké mít pocit vděčnosti či pozitivity. Ale možná právě v tom je ten klíč. I přes špatnou náladu najít něco, za co můžeme být vděčni. Najít něco, za co bychom poděkovali. Může to být opravdu maličkost. Třeba to, že venku svítí sluníčko nebo že vyrazíme na něco dobrého do kavárny. Někdy přijdou skvělé okamžiky samy, někdy jim musíme jít naproti. Nikdy to však nesmíme vzdát. Nesmíme zapomenout, že život je krásný, i když se to může zrovna zdát jako přesný opak.

 Ve světě se stále něco děje. V současnosti to bohužel nejsou zrovna pozitivní zprávy. Přesto a možná právě proto bychom měli hledat krásu a pozitivitu v maličkostech, které nás obklopují. Jen tak se zastavit a zamyslet se nad tím, co nám dělá radost. Vzpomenout si na to, co nás v poslední době rozesmálo, co nám opravdu zlepšilo náladu. Připomenout si, že přes všechny těžké momenty máme někoho, na kom nám záleží. Někoho, s kým rádi trávíme svůj volný čas. Někoho, kdo nám vždy vykouzlí úsměv na tváři. Jsou to opravdu malé věci, ale právě díky nim se svět v těžkých chvílích stává snesitelnějším.

Je to normální, nemůžeme mít stále dobrou náladu a pocit vděčnosti. Když mě přepadne špatná nálada vyrážím do přírody. Právě zde najdu největší uklidnění. Obklopující ticho, krásná zeleň a volně pobíhající zvěř jsou něco, co zaručeně zabírá. S přicházejícím jarem se přidává také zpěv ptáků a jemná vůně rozkvetlých květin. Je to právě půvab obyčejné přírody, co mě uklidní. Vždy, když vyrazím ven, si uvědomím, v jak krásné zemi žijeme. Právě v posledních dnech je tento pocit silnější než kdy předtím.

Jít si zasportovat, vyplavit pár endorfinů přinášejících pocity radosti a štěstí. To je to, co někdy potřebuje každý z nás. Sport a pohyb je neodmyslitelnou součástí našeho života. Obout si kecky a jít běhat, zahrát si s kamarády basketball nebo roztáhnout karimatku a zacvičit si jógu, možností máme spoustu. Nezáleží na tom, jaký druh sportu zvolíme. To hlavní je, aby nás bavil. Aby fungoval právě jako ta obyčejná každodenní věc, na kterou se těšíme, která nám zvedne náladu a která nás aspoň na chvíli přivede na jiné myšlenky. Když přijdou těžké chvíle, není nic lepšího než vypnout hlavu a zapojit tělo.

Nejvzácnějším a nejkrásnějším zážitkem pro mě je potkat své blízké. Zasmát se společným historkám, zajít spolu na dobré jídlo či do kina. Ať už to jsou naši kamarádi, přítel či rodina, jsou tu pro nás vždy, když je potřebujeme. Krásu každodennosti vnímám právě v tom, že se o ni můžu podělit s někým blízkým. I ten nejobyčejnější zážitek se stává nezapomenutelným, pokud ho trávíme s někým, koho máme rádi.

Myslím, že vše, co jsem zmínila výše, perfektně vystihuje tento citát: „Život je krátký a člověk by neměl čekat jenom na velké radosti, kterých v životě mnoho není, ale dokázat se radovat z drobných každodenních maličkostí. V tom je umění žít.“ Neznámý autor

Autor: Lucie Brožová


Existuje i mnoho dalších způsobů, jak se vyrovnat s vnitřním neklidem. Někteří praktikují meditaci, pokud byste chtěli také začít, nebo už jste začali a nedaří se vám to? Máme pro vás tipy, jak zkusit meditaci i jinak.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroj: Lucie Brožová
Foto: greenpeace.org, zeny.cz

Příspěvek vytvořen 36

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy