Corona omezuje plasty a jde příkladem dalším velkým pivovarům a výrobcům limonád

Mexická značka Corona, jejíž pivo můžete ochutnat hned v několika zemích, se snaží redukovat plast, jak jen to jde. Od ledna už jejich balení po šesti plechovkách nebude spojovat plast, nýbrž biologicky rozložitelný materiál.

Corona už několik let spolupracuje s Parley for the Oceans. Pokud vám to připomíná Piráty z Karibiku, tak se zase až tolik nepletete. Slovo „parley“ pochází z francouzského „parler“ neboli mluvit. Pokud bychom se ho snažili nějak definovat, ve většině případů se jedná o diskuzi zejména mezi nepřáteli o podmínkách příměří či jiných záležitostech. Parley for the Oceans tak poskytuje prostor umělcům, myslitelům a dalším lidem, kteří mají zájem na tom, aby se ukončila destrukce našich oceánů.

Právě jednou takovou spoluprací Corony a Parley for the Oceans jsou také biologicky rozložitelné držáky na plechovky piva. Před několika lety jeden pivovar na Floridě s názvem Saltwater Brewery vytvořil něco, díky čemu by velké společnosti vyrábějící pivo a limonády mohly zachránit miliony mořských živočichů. Tento pivovar, který založili nadšenci, mezi nimiž byli surfaři, rybáři a milovníci moře, vyvinul jedlé držáky na plechovky. Corona se rozhodla tento produkt otestovat a posunout tak svou udržitelnost zase na vyšší úroveň.

Zatím je to jen pilotní projekt, který se bude testovat v domovském Mexiku ve městě Tulum. „V baleních po šesti by se mohly tyto držáky z přírodních vláken proměnit v nový standard a snížit tak spotřebu plastu,“ vyjádřila se k projektu Clarissa Pantoja, ředitelka Corona México.

Než stihne tato inovace dorazit až k nám, můžete se na stránkách mexického pivovaru zapojit do uklízení pláží a přispět tak k vyčištění naší přírody i vlastním přičiněním.

Autor: Tereza Hrubá

Zdroj: www.cervezacorona.es, mexiconewsdaily.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy