Chcete udělat dobrý skutek a pomoct ostatním? Darujte vlasy

Vlasy jsou už léta vnímány jako neoddělitelná součást ženskosti. Každá žena se svými vlasy vyjímá a je to přesně to, co ji dělá jedinečnou. Bohužel, ne každá má to štěstí vlasy mít. Kvůli různým nemocem a zdravotním potížím se jich musí často nechtěně vzdát. Čelit této výzvě je pro mnohé ženy velmi náročné, a proto přichází možnost, jak s touto situací alespoň částečně bojovat. Darováním svých ostříhaných vlasů můžete přispět k tvorbě paruky, která poputuje k ženám, které o vlasy přišly.

Tato záležitost není nic složitého. V dnešní době existuje už spousta organizací a nadací, které s tímto nápadem pracují. Stačí si vybrat tu, která vám bude vyhovovat. Některé se zaměřují pouze na onkologické pacienty, jiné například na lidi, kteří trpí alopecií. V případě alopecie se jedná o nemoc, kdy vlasy vypadnou úplně i s ochlupením, nebo jenom lokálně.

V Česku se vyskytuje pár nadací, které se aktivně věnují vytváření paruk z darovaných vlasů. Mezi ně patří nadace Daruj vlasy, Nové háro, Grácie nebo Dlouhovláska. S nadací Daruj vlasy spolupracovala i Markéta Konvičková, která ztratila svoje vlasy v důsledku onkologické léčby. „Mám dar a možnost šířit radost a štěstí skrz hudbu i mimo ni a můžu tímto přispět a informovat všechny ženy, které mají problémy s vlasy, že je tady i možnost dostat paruku zcela zdarma. Nebo můžete udělat dobrý skutek a darovat své vlasy a udělat tím další ženu šťastnou,“ zmínila Konvičková po tom, co se spojila s nadací Daruj vlasy.

Jak darovat? Pro darování vlasů jsou předem stanovená pravidla. Vlasy musí být 35–40 cm dlouhé, nebarvené a nešedivé. Pokud tyto požadavky splňujete, pak už nemáte na co čekat a můžete vlasy bez problémů darovat. Máte možnost si dokonce dohledat, která kadeřnictví vás vzhledem k darování ostříhají zadarmo.

Pokud byste měly o paruku zájem, stačí se podívat na stránky výše zmíněných nadací. Většinou je potřeba vyplnit formulář, kde krátce vysvětlíte váš problém, a následně stačí počkat, až vás nadace kontaktuje.

Tento způsob darování vlasů za dobrým účelem je skvělou cestou, jak podpořit ženy, které se ztrátou vlasů bojují. Pokud máte tu možnost, neotálejte a jděte do toho. Určitě budete mít radost, že jste pro někoho udělali něco dobrého.

Autor: Izabela Adámková


Lidské tělo je úžasná záležitost, jestli nesplňujete podmínky pro darování vlasů, můžete pomoci jinak – třeba darováním krve. Pokud nad tím už dlouho uvažujete, ale stále jste nenašli odvahu, můžete si přečíst reportáž o darování v rámci akce Vyhrň rukáv.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroj: sedmicka.tyden.cz, watchit.pl, tanirperuki.pl

Příspěvek vytvořen 12

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy