Archieho čepice roztrhla pytel s objednávkami pro charitativní pletací organizaci

Zveřejnění fotografie Archieho na Instagramu v ručně pletené čepici značky Make Give Live inspirovalo mnoho lidí k objednání pokrývek hlavy téže organizace a novozélandští pletaři nestíhají plést. Make Give Live je charitativní spolek, který za každou prodanou čepici daruje jednu další na charitu. Meghan a Harry dostali jednu v dětské verzi pro jejich syna při návštěvě Nového Zélandu.

Zveřejněná fotografie na Instagramu, díky které berou lidé objednávky na čepice útokem

Průměrný počet objednávek pletací komunity byl 45 kusů měsíčně. Po sdílení fotky malého člena královské rodiny v čepici Make Give Live se charitativní spolek dostal do centra pozornosti a počet objednávek vzrostl na 300 kusů za pouhý jeden den.

Pro spoluzakladatelku organizace Becky Smithovou byl nával objednávek velkým překvapením, sama zapomněla, že čepici britskému páru darovali. Dobrovolníci pletou v kavárnách, komunitních centrech a knihovnách po celé zemi. Pletení mají jako koníček, formu relaxu nebo i druh terapie. „Podstatou našich pletacích skupin je péče o mentální zdraví, takže nikoho nenutíme, aby během týdne upletl hromady čepic,“ vysvětluje Smithová. Pletací skupiny se udržují spíše v malých počtech členů, aby se všichni navzájem znali a užívali si společně strávený čas. Organizace funguje tři roky a už má jedenáct takovýchto spolků.

„Je to mnohem více než jenom čepice,“ prozrazuje Smithová. Nejen, že lidé, kteří se scházejí a pletou se cítí méně osaměle, ale dělají něco, co má smysl. Za každou prodanou čepici jedna další putuje třeba dětem ze sociálně slabých rodin nebo bezdomovcům. Díky Archiemu teď bude obdarováno mnohem více lidí, kteří to potřebují.

Autor: Adéla Sobotíková

Zdroj: magazin.aktualne.cz, theguardian.com
Foto: Instagram sussexroyal

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy