Pětiletý chlapec zachránil rodinu z hořícího domu. Sestru vynesl ven oknem

Chlapec Noah Woods z amerického státu Georgie zachránil svoji rodinu před požárem, který vypukl v jejich domě uprostřed noci. Sám přitom vynesl dvouletou sestru oknem, podařilo se mu dostat ven i psa, a nakonec přivolal pomoc pro šest zbývajících členů rodiny. Za svůj čin a projevenou odvahu byl jmenován velitelem oddílu čestným hasičem a získal i mimořádnou cenu, kterou ve většině případů obdrží pouze profesionálové.

V dětském pokoji v jednom z mnoha rodinných domků v severoamerickém okrese Bartow County je cítit kouř a jsou vidět plameny. Oheň se vznítil z přetížené elektrické zásuvky a probouzí pětiletého Noaha. Ten jedná hrdinsky s chladnou hlavou, jako by se snad hasičem narodil, a bere svoji dvouletou sestru do náruče. Vynese ji ven otevřeným oknem, protože jiný východ není v tu chvíli k dispozici a do hořící domu se ještě znovu vrací pro svého psa. Potom rychle běží do vedlejšího stavení, kde bydlí jeho strýc a společně zachraňují i zbylých šest členů rodinu.

Právě díky Noahově pohotové reakci a obrovské odvaze požár všichni přežili. Noah a jeho čtyři příbuzní mají po těle pouze lehké popáleniny a nadýchali se kouře, nikdo však není vážně zraněný. Pětiletý chlapec bezmyšlenkovitě zachránil osm lidských životů včetně toho svého. A jeden život psí.

Velitel místních hasičů Dwayne Jamison byl z malého hrdiny nadšený a nestačil ho chválit. „S dětmi, které na požár upozornily ostatní rodinné příslušníky, jsme se setkali už dříve. Pětiletý chlapec, který by dokázal to, co se podařilo Noahovi, je ale něco zcela výjimečného,“ uvedl pro zpravodajský web CNN, který o případu informoval.

Noahova rodina teď vybírá peníze na opravdu svého domu na crowdfundingovém webu GoFundMe. Na stejném místě chlapcův dědeček David Woods veřejně poděkoval vnukovi za záchranu života. Malý Noah se již mimo jiné dočkal titulu čestného hasiče, který mu udělil hasičský sbor Bartow Country spolu se speciální cenou, kterou obvykle dostávají jen profesionální záchranáři. Chlapcův hrdinský skutek ocenil v osobním dopise i guvernér státu Georgie Brian Kemp, který se o požáru domu také dozvěděl.

Autor: Tereza Stará

Zdroj: aktualne.cz
Foto: 11Alive.com, daily-tribune.com

Příspěvek vytvořen 57

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy