O nový rekord ve skateboardingu se postaral jedenáctiletý chlapec

Jako prvnímu v historii se jedenáctiletému Brazilci Gui Khurymu podařila trojitá otočka na vertikální rampě. Khury se tam může pyšnit pokořením dosavadního rekordu z roku 1999, o který se tehdy postaral slavný americký skateboardista Tony Hawk. Ten se před dvaceti jedna lety otočil o 900 stupňů.

Ačkoli by někdo neřekl, že koronavirová situace může přinést něco pozitivního, v případě jedenáctiletého Brazilce Gui Khuryho je opak pravdou. V Brazílii se kvůli pandemie uzavřely školy a Khury měl tak dostatek času na trénování. „Před tím se věnoval škole a neměl příliš času na ježdění. Teď během izolace má čas se soustředit na trénink. Karanténa mu pomohla,“ potvrzuje jeho otec Ricardo.

Khury už ve svých osmi letech zvládl otočku o 900 stupňů jako nejmladší skateboardista na světě, kterému se to povedlo. Vyrovnal tak dosavadní rekord legendárního Tonyho Hawka, který jako první zvládl tento trik ve svých 31 letech a tehdy prohlásil, že se jedná o největší okamžik jeho profesionální kariéry. Khury však dokázal rekord překonat a trojnásobná otočka (1080 stupňů), která je u skateboardistů podle deníku The Guardian označovaná jako „svatý grál“, se mu povedla na rampě na zahradě jeho babičky. „Měl jsem strašnou radost. Můj bože, co jsem to udělal? Je to šílené. Je to ten nejkrásnější pocit v životě,“ sdělil chlapec agentuře Reuters.

Jeho dalším cílem je otočku vypilovat, aby s ní mohl jet na soutěže, a navíc chce přidat ještě pár stupňů. Nový milník je pro něj nyní otočka o 1260 stupňů, což podle Khuryho není nesplnitelné. „Jeden člověk už to skočil, ale to bylo na mega rampě. Není to nemožné, kdo ví.“

Skateboarding se dočká na Olympiádě v Tokiu své premiéry stejně jako surfing nebo karate. Pojedou se dvě disciplíny, a to street a skatepark (bowl) v mužském i ženském podání.

Autor: Šárka Mazurková

Pokud se chcete dozvědět víc ze světa skateboarding, přečtěte si náš článek o projektu Skate World Better a jeho činnosti v Africe

Zdroj: seznamzpravy.cz, novinky.cz, caskate.cz
Foto: eu.desertsun.com

Příspěvek vytvořen 46

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy