České instagramové profily, které vás naženou za plotnu

Kristýna Krejčí

Fotky z exotických dovolených, posiloven, ale hlavně fotky neodolatelných pokrmů. Řeč je o jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí – Instagramu. Není tedy divu, že zrovna tuto platformu využívají food bloggeři, laici, ale i kuchaři ke svému růstu. Kde načerpat dobrou inspiraci pro vašeho kulinářského ducha a jaké foodgramy byste si určitě neměli nechat ujít?

Pod pokličkou profíků

Honí vás chuť na sladké? Inspirujte se od toho nejlepšího z nejlepších, Josefa Maršálka, jehož dezerty ochutnávala i královská rodina. A nebojte, Maršálek myslí i na nás, kteří jsme cukrářského talentu nepobrali, a podělil se s námi o recept na údajně nejjednodušší koláč na světě.

Kdo nezná Kamilu Randusovou neboli KAMU, jako by nebyl. Kamu je zcestovalá autorka úspěšných kuchařek, která vařila i u slavného Jamieho Olivera. Ten, kdo ji nesleduje, přichází o skvělé, netradiční a hlavně vynikající recepty.

Food blogger sem, food blogger tam

V této kategorii si dovolím přeskočit profláknutá jména a zaměřím se na „nováčky“, kteří si určitě zaslouží vaši pozornost. Sběratelka chutí Klára Michalová se s vámi na profilu sklarouvkuchyni podělí o triky, místa, zážitky a hlavně skvělé svěží recepty. Z její nabídky vypíchnu například rychlý recept na smaženou kimichi rýži s vajíčkem.

Odmítá vaše dítko snídaně? Zkuste se inspirovat u neplechanaplechu, tento profil má na kuchyňské zástěře rodinka Lorencových. Mladý manželský pár přesně ví, jak má vypadat ta správná snídaně pro každou malou neplechu.

Dále v této kategorii stojí za zmínku kitchenettehome zkušené bloggerky Markéty Paleje nebo garden.and.kitchen vášnivé kuchařky i zahradnice Inny Valouškové. Pořádný foodgasm z fotek jídla vám pak zaručeně vyvolá Barbora Gorecká na mamapecedoma.

Zdravé je chutné

Uvažujete o změně jídelníčku? Chcete vyřadit ze svého stravování bílého tichého zabijáka? Tak s tím vám pomůže například profil cukrfreerecepty, za nímž stojí food bloggerka a autorka cukrfree kuchařek Janina Černá. Profil je převážně zaměřený na zdravější varianty sladkého, ale naleznete zde i recepty na low-carb obědy, večeře či svačiny. Pokud by vám tohle ovšem nestačilo, Janina spravuje i profil cukrfree.cz, kde sdílí střípky ze svého, již sedm let bezcukrového, života.

Pokud pak máte i vy nějaký recept na zdravé jídlo, můžete se o něj podělit například na fit.recepty a inspirovat tak další. Nadšenci zdravého stravování pak jistě ocení i profil aktinrecepty, zdrave_recepty.cz či zasadnezdrave.

Už nevíte, co si dát ráno dobrého a zdravého na snídani? Vyzkoučejte některých z našich tipů.

Foto: neplechanaplechu, sklarouvkuchyni, mamapecedoma, Josef Maršálek