Proběhni.se a pomoz tak zachránit život

Sunita Kumari a Monaiji Khatoon, dvě ženy se srdečním onemocněním, které zachránily peníze z Nadačního fondu České srdce. Jsou z Nepálu, kde zdravotní péče není na takové úrovni a peníze na léčbu mnohdy chybí. Čeští lékaři nechtěli takovému problému přihlížet, a tak skrze nadační fond už potřetí pořádají charitativní běh Proběhni.se. Peníze z registrace půjdou do oblastí Afriky a Asie, kde je o takovou pomoc nouze. Letošní běh se koná v Praze 4. dubna, kde budou moci všichni (ne)sportovci vyrazit na trasy do Kunratického lesa.

Zájemci se mohou nechat vyšetřit

Sportovci mají příležitost poměřit si své síly, víkendoví příznivci pohybu si zase užijí krásné lesní stezky. Rodiče mohou své ratolesti poslat na krátkou trať, nebo s nimi projít menší okruh, kde se děti také vybouří. Stejných šest kilometrů zvládnou procházkovým tempem i senioři. Se svou polovičkou můžete běžet v tandemu nebo namotivovat kamarády a sestavit co největší tým. Hezké chvíle a krásy přírody jsou jen bonusem. A především – svou účastí pomůžete zachránit život.

Na běh, který se bude konat 4. dubna v Praze, je v nabídce několik typů registrace. Cena se pohybuje mezi 550 až 750 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. Celkový výtěžek z registrace půjde Nadačnímu fondu České srdce a následně na kardiologickou pomoc do Afriky a Asie. Srdeční choroby jsou ovšem velkým problémem i v Čechách, a tak je možnost se před závodem nechat preventivně vyšetřit kardiology, kteří budou na akci přítomni. Po závodě budou vyhlášeni vítězové, pamětní medaili dostane v cíli každý účastník. Nabrat síly a vydechnout budete mít příležitost u připraveného občerstvení, své štěstí pak můžete zkusit v tombole. Registrovat se lze už teď, nebo v den konání přímo na místě. Startovat se bude z pražského IKEMu na ulici K Zelené louce. Podrobné informace jsou dostupné na oficiálních stránkách závodu.

Malý člověk, ale velká pomoc

Proběhni.se také udělí Cenu profesora Jana Pirka, jedné z největších tuzemských kapacit v oblasti kardiochirurgie a spoluzakladatele celé akce. Jan Pirk svým životním stylem a pozitivním přístupem vystihuje podstatu tohoto ocenění, tedy „vyzdvihnout a ocenit příběhy amatérských sportovců, kteří i přes svůj nelehký životní osud, nezanevřeli na sport a život. Naopak, právě sportovní aktivity je nadále motivují k tomu bojovat, nikdy se nevzdávat a inspirovat své okolí.“ Pokud máte ve svém okolí takového člověka, můžete ho na cenu nominovat.

Nadace

Onemocnění kardiovaskulárního systému jsou nejčastější příčinou úmrtí v naprosté většině rozvojových zemí. Nadační fond České srdce vznikl jako iniciativa, která chce s tímto problémem pomáhat v oblastech, kde zdravotní péče není tak účinná. Díky finančním prostředkům zasílaných na transparentní účet nebo získaných z charitativních akcí vysílá české zdravotníky na školení do oblastí, jako je Nepál nebo Súdán. Další prostředky investuje nadace na nákup zdravotnického materiálu nebo na vědecko-výzkumné aktivity. Nadace pořádá v rámci projektu Naučíme Česko resuscitovat školení, které zahrnuje kurzy resuscitace pro veřejnost. V jejich řadách působí přední kapacity v oboru kardiologie, jako jsou Josef Kautzner nebo Miloš Táborský.

Autor: Lea Schellongová

Zdroj: probehni.se, nfceskesrdce.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy