V obci Středokluky kouzlí úsměvy na tvářích adventní vůz

Omezení akcí a shromažďování se týká i vánočních kulturních událostí. V obci Středokluky ale mají vynalézavý spolek a užívají si adventní neděle po svém. Každou adventní neděli jim totiž vyjede do ulic světýlky nazdobená stará hasičská Avie a za sebou táhne obrovský adventní věnec. Vánoční auto rozdává radost a kouzlí úsměvy dětem i dospělým. Nápad sklízí úspěch i v okolních obcích.

Adventní vůz rozdává radost a navozuje vánoční atmosféru

Červená, 215 m, 7000 ks a 30 h, taková vodítka se k vánočnímu překvapení objevila na facebookové stránce spolku Středokluky „oživení – jinak.“ A už první adventní víkend mohli občané Středokluk vidět projíždět červenou Avii, nazdobenou 7 000 světýlky, táhnoucí za sebou adventní věnec s první rozsvícenou svíčkou. „Chtěli jsme místní potěšit alespoň na dálku, celá realizace trvala asi 30 hodin,“ říká Vratislav Svoboda, člen spolku Středokluky „oživení – jinak“. Celou jízdu doprovází koledy, které hrají z reproduktorů. Úmyslně mezi koledy spolek zařadil i píseň Pár přátel stačí mít, aby připomněl, jak je přátelství důležité. Trasa vozu se rozšířila i na okolní obce jako Kněževes či Tuchoměřice. „Na akci máme obrovskou odezvu. Lidi nám volají, když kolem nich projedeme, vyhlížejí nás, mávají a nadšeně fotí,“ popisuje reakce lidí Svoboda.

Poslední jízda čeká nazdobenou Avii na Štědrý den. Spolek chce pokračovat v tomto nápadu i příští rok a zavést tím novou vánoční tradici. „Myslím, že nás napadne i nějaké vylepšení pro další rok,“ předpokládá Svoboda a dodává, že u nich není od slov k činům daleko. Na jízdu vánoční Avie se můžete podívat zde.

Autor: Adéla Sobotíková


Speciální vánoční výzdobou, která se stala atrakcí a jezdí se na ni dívat lidé z celého kraje, se může pyšnit také rodina Bauerových. Kromě spousty světýlek je dům ozdoben také vlastnoručně dělaným betlémem a Ježíškovou kanceláří.


Zdroj: pozitivni-zpravy.cz, facebooková stránka Spolek Středokluky „oživení – jinak“

Foto: Vratislav Svoboda

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy