Třetí ročník projektu od Canonu byl rekordně úspěšný. Kopírky našly hned osmnáct nových kanceláří

V minulém roce proběhl již čtvrtý ročník projektu Kopírka hledá kancelář. V něm společnost Canon a její partneři rozdávají použité, ale stále výkonné tiskárny organizacím, které je upotřebí. Mezi loňskými obdarovanými bylo například dětské krizové centrum, sociální služba tísňové péče pro seniory nebo lesní školka. Jednalo se navíc o mimořádně úspěšný ročník, a projekt by se tak mohl dostat i do zahraničí.

Neziskové organizace, které měly zájem o zařízení od Canonu, se do projektu mohly přihlásit během jarních a letních měsíců. Podmínkou byla originalita a kreativita, přihlášky tak byly ve formě básniček, videí nebo pohádek, jejichž cílem bylo zaujmout a pobavit porotu. Ta nakonec měla vybrat nejzajímavější přání a práce to byla těžká, přihlásilo se totiž rekordních sedmdesát jedna organizací.

Vzhledem k velkému zájmu uvažuje společnost Canon i o expanzi do zahraničí. „Jsme nadšeni z obrovského zájmu o projekt Kopírka hledá kancelář. Již v minulých letech jsme neměli o přihlášky z neziskovek z celé republiky nouze, ale letošní čísla předčila veškerá očekávání. Proto na rok 2021 uvažujeme o rozšíření projektu do dalších zemí,“ přiznala vloni Eva Kučmášová, vedoucí komunikace Canonu pro střední Evropu.

Ze všech přihlášených porota nakonec vybrala osmnáct vítězů, které obdarovala staršími kopírkami. Ty jsou původním majetkem různých kanceláří a copy center, které potřebují novější přístroje a starých se zbavují. Bývají však velmi zachovalé a mohou tak posloužit tam, kde si je nemohou z finančních důvodů dovolit.

Volba vítězů byla pestrá

Ze staronového zařízení se mohlo radovat například Dětské krizové centrum a Psychologická poradna NOMIA v Hradci Králové. „Tak tě u nás vítáme, Canone! Budeš sice někdy tisknout smutné věci, zprávy o týraných dětech, rozvodech a násilných konfliktech, ale i věci radostné. Třeba že děti zpracovaly svá zažitá traumata, rodiče došli dohody a naučili se řešit rozličné situace bez vzniku konfliktů a už nepotřebují naši pomoc,“ napsala organizace v poděkování na svém facebooku.

Porota vybírala vítěze i podle oborové a regionální pestrosti. Kopírky se tak objevily v různých koutech země, například v útulku pro opuštěná a týraná zvířata AniDef na severu Čech nebo v Lesním klubu U Andrýska v Bystřici pod Hostýnem.

Nové zařízení upotřebí i Anděl Strážný, registrovaná sociální služba tísňové péče pro seniory, zdravotně znevýhodněné a dlouhodobě nemocné. „Tiskárna se u nás využívá takřka nonstop. Pomáhá nám, a hlavně našim klientům, kteří naši službu velmi potřebují. Bez smluv, které mají mnoho stran i příloh, totiž nemůžeme služby poskytnout. K našim monitorovacím zařízením také potřebujeme předávací protokoly. Tiskneme denně a Canon tak s námi denně pomáhá,“ říká projektová manažerka tísňové péče pro Moravu Anna Kabotová.

Loňský ročník nemohl být bohužel zakončen slavnostním setkáním všech obdarovaných společností jako tradičně. Ceremoniál byl přeložen na jaro a stejně tak se posunul i začátek ročníku dalšího. Letošní, už čtvrtý, ročník by mohl odstartovat v druhé polovině tohoto roku. Aktuální informace můžete sledovat přímo na stránkách projektu.

Autor: Tereza Vaňková


Canon rozdává použité tiskárny a moderátorka Nora Fridrichová zase koncem loňského roku uspořádala dobročinnou sbírku na pořízení notebooků pro děti z rodin samoživitelů.


Zdroj a foto: Canon

Příspěvek vytvořen 52

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy