Stella McCartney a Adidas přichází s první recyklovatelnou mikinou

Britská designerka Stella McCartney vytvořila ve spolupráci se značkou Adidas a výzkumnou firmou Evrnu první 100 % recyklovatelnou mikinu Infinite Hoodie. McCartney si plně uvědomuje, že oděvní průmysl silně znečišťuje životní prostředí, a tak doufá, že inspiruje i ostatní k vytvoření takových výrobků, které budou k přírodě šetrnější.

Rozložitelné tenisové šaty

Infinite Hoodie je vyrobená ze speciálních  NuCycl vláken, které lze zpátky vrátit do NuCycl systému. Tento jedinečný technologický proces společnosti Evrnu rozdrtí staré vyhozené oblečení na drobný prášek, a ten se pak laboratorně rozloží na molekulární částečky, z nichž se následně vyrobí nová NuCycl vlákna. Takto vyrobená mikina nezanechává žádný odpad a na první pohled ji od klasické mikiny ani nerozeznáte. „V ten moment, kdy něco navrhnu, vytvářím další možný odpad, který naše planeta rozhodně nepotřebuje. Možná, že když ukážu ostatním alternativní řešení, budou mě následovat,“ řekla McCartney.

Adidas zatím vyrobil pouze 50 mikin, které nejsou volně k dostání. „Bohužel zatím nemůžeme vyrobit tisíce kusů a prodávat je veřejnosti,“ říká designérka. Společnost Evrnu testuje technologie pro komerční využití v roce 2020 a podepsala i spolupráci s oděvní firmou Levi´s. Jako součást inovativního procesu navíc vytvořila McCartney, Adidas a kalifornská oděvní společnost Bolt Threads i tenisové šaty, které jsou navržené tak, aby byly biologicky rozložitelné.

Autorka: Kristýna Krejčí

Zdroj: voguebusiness.com
Foto: Adidas

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy