Celebrity jako inspirace pro ostatní

Kateřina Baťková

Celebrity byly vždy inspirací pro ostatní lidi. Vždy byly něčím vzorem a mnoho lidí se je snažilo napodobovat. Chtěli být jako ony. Stejně spokojení jako vidíme celebrity na titulních stranách různých časopisů. Je však pravda, že jsou slavní vždy tak usměvaví a že jejich život je bez jakýchkoliv problémů? Určitě to tak není a některé celebrity se to rozhodly ukázat světu. 

Mnoho lidí říká, že by chtěli žít jako jejich oblíbená celebrita. Mají jí jako vzor a inspiraci. Toho si jsou celebrity samozřejmě vědomy. Ví, že jsou pro mnoho lidí velkým vzorem, a proto se pár z nich rozhodlo toho využít a ukázat lidem, že v jejich životě se objevily psychické nemoci. Proč tento čin udělaly? Chtějí tím říci, že lidé se nemají bát si o těchto nemocech s někým popovídat či to rovnou říci širšímu okolí. Chtějí tím povzbudit ostatní a odehnat jejich strach.

O psychické nemoci ví svoje i světoznámá zpěvačka Lady Gaga která prohlásila pro Harper’s Bazaar: „Trpěla jsem depresemi a strachem celý svůj dosavadní život. Naučila jsem se, aby smutek nezničil to, co je pro mě skvělé. Musíte se vrátit, najít to jedno malé světýlko, které zbývá. jsem šťastná, že jsem našla onu schovanou jiskřičku naděje.“ 

Související obrázek
Zpěvačka Lady Gaga trpěla dlouhá léta depresemi. zdroj: gagadaily.com

I komici, které známe jako věčně se usmívající a plné humoru mají díru na duši. Těmito komiky jsou například Ellen DeGeneres či Jim Carrey, kteří mají stejnou zkušenost jako Lady Gaga.

Výsledek obrázku pro jim carrey black and white
Také Jim Carrey a Ellen DeGeneres často přišli o úsměv díky depresím. Zdroj: omelhoramigo.blogspot.com 

Výsledek obrázku pro Ellen DeGeneres black and white

Obsedantně kompulzivní poruchou, poruchou, která vás donutí opakovaně dělat nějakou činnost, trpí herec Leonardo DiCaprio nebo také David Beckham. Zpěvák Elton John trpěl bulimií a herečka Hayden Panettiere poporodní depresí.

Ne vždy je tedy život bez problémů a ani ty krásně vypadající celebrity na titulních stranách časopisů ho nemají, ale nebály se to říci světu, protože chtějí tímto činem pomoci lidem, kteří se o tom bojí mluvit. Chtějí tím ukázat, že ani oni nejsou bez chyby.