Aplikace, která vám pomůže zvládat úzkost

Self-help Anxiety App známá také jako SAM app se dostala na trh v červenci roku 2013 díky University of the West of England, Bristol. Jejím hlavním cílem je pomáhat studentům se zvládnutím a zároveň sledováním jejich úzkostných stavů.

Když se v roce 2013 aplikace vyvíjela, nikdo nečekal tak pozitivní ohlasy. Mimo skvělé reakce uživatelů dostala aplikace dobrou zpětnou vazbu i od organizací jako je BBC či Woman’s Own. „Pořád je to trošku zvláštní, když si představím, že přes milion lidí čte moje slova,“ vyjádřil se k tématu Phil Topham, který je zodpovědný za většinu použitých textů.

Podstatou systému není člověka „napravit“ nebo nějakým způsobem úzkostné stavy úplně vymazat. Snaží se o to, aby každý uživatel díky její pomoci přišel na to, v čem spočívají spouštěče jeho úzkostí a mohl tak těmto stavům předejít. „Sam“ funguje jako takový virtuální kamarád, který zaznamenává pocity pro pozdější rekapitulaci, a zároveň pomáhá se s nimi nějakým způsobem vypořádat.

V roce 2015 si aplikaci stáhlo už přes půl milionu uživatelů a dnes má 40 000 pravidelných návštěvníků měsíčně ve více než 100 zemích světa.

Od spuštění aplikace pracuje SAM tým stále na nových vylepšeních, aby vše lépe fungovalo. Jeden z pokroků, na němž se usilovně pracuje, je propojení s terapeuty, kteří by měli přístup k záznamům uživatelů a mohli tak s nimi lépe spolupracovat.

Autor: Tereza Hrubá

Zdroj: campuswell.com
Foto: pixabay.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy