Dobrá zpráva ze zámoří: Pastrňák je hvězdou týdne NHL

Výborný vstup do nové sezóny zažívá hokejový útočník David Pastrňák. Pověstí prvotřídního střelce oplýval již minulé roky. Start letošní zámořské hokejové soutěže ho ale zastihl ve skvělé formě a všem ukazuje, že se s ním musí počítat mezi hokejovou smetánkou.

Havířovský odchovanec stihl zapsat v osmi dosud odehraných zápasech 15 bodů za osm gólů a pět asistencí. To je dobrá bilance, žádný jiný Čech jich nemá víc. Za pozornost ale stojí, že devět z patnácti bodů(!) nasbíral v posledních třech zápasech, které byly na programu tento týden.

Svou krasojízdu druhého hracího týdne začal pondělním zápasem, který si bude ještě dlouho pamatovat. Jeho Boston porazil Anaheim 4:2 a Pastrňák dal v tomto zápase všechny čtyři góly svého týmu, což se mu ještě v NHL nikdy nepovedlo. Z českých hráčů působících v zámoří se tento husarský kousek povedl naposledy před šesti lety Tomáši Hertlovi. Není proto divu, že Pastrňák po zápase pózoval s vítězným pukem.

Na excelentní výkon navázal čtvrtečním zápasem proti Tampa Bay, kdy byl opět u všech gólů svého týmu. Tentokrát z toho byly dva přesné zásahy a jedna asistence. Díky tomuto bodovému příspěvku se dostal na čtvrté místo v bodování celé soutěže. Navíc je na prvním místě v tabulce střelců. Z čehož vyplývá, že je i nejproduktivnějším hráčem svého týmu a samozřejmě nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Poslední bodový příspěvek přidal reprezentační útočník v sobotním duelu s Torontem, kdy svému týmu pomohl gólem a asistencí. Tento zápas byl pro Pastrňáka sladkou tečkou za celým veleúspěšným týdnem. Není proto divu, že byl po těchto výkonech v pondělí večer vyhlášen první hvězdou týdne NHL. Českého mladíka následoval druhý obránce John Carlson z Washingtonu a třetí Carter Hutton z Buffala.

David Pastrňák má opět našlápnuto na výbornou sezónu, stejně jako celý tým Bostonu, který si ze osmi zápasů odnesl šest výher. Český fanoušek se tak pravděpodobně může těšit na spoustu dobrých zpráv ze zámoří.

Autor: Lukáš Kuřík

Foto: nhl.cz

Příspěvek vytvořen 56

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy