Sex je pro všechny, i pro staré. Kampaň boří tabu o sexuálním životě seniorů

Ve společnosti je sexualita seniorů poměrně tabuizované téma. Panuje představa, že starší lidé už nemají své touhy a potřeby a že už možná sex ani nemohou mít. Britská organizace Relate, která se věnuje párovému poradenství, na jaře tohoto roku spojila síly s britským módním fotografem Rankinem. Výsledkem jejich spolupráce je šíření osvěty a boření tabu o sexuálním životě starších lidí, a to prostřednictvím kampaně Let’s Talk the Joy of Later Life Sex (Pojďme si promluvit o radosti ze sexu v pokročilejším věku).

Margaret: Nikdy nejsi starý na hraní si s hračkami

„Může se zdát, že sex mají pouze mladí lidé s dokonalými těly. Což samozřejmě není pravda. Ve skutečnosti sex a intimita v pokročilejším věku znamená pro každého něco jiného – pro někoho je to o objevování nových sexuálních zkušeností, pro druhé je to o tom cítit a vyjadřovat své emoce skrze jemné dotyky či polibky,“ říká Gail Thorne, sexuální terapeutka organizace Relate.

V rámci kampaně Rankin vyfotografoval pět starších párů různých etnik, tvarů, orientací, barvy kůže, a jednu ženu. Intimní černobílé fotografie se už objevují na billboardech po celém Spojeném království.

„To, co se snažíme dělat, je zahájit celospolečenskou konverzaci o tom, že sex a intimita, ať už to znamená cokoli, může být pro starší lidi stejně důležitá jako pro kohokoli jiného. Na sexuálních terapiích vídáme denně, že neschopnost mluvit otevřeně o potřebách a touhách může mít negativní dopad na sebedůvěru a partnerské porozumění,“ vysvětluje Thorne.

Autor: Kristýna Krejčí


Už jste slyšeli o projektu #babiJede? Odstartoval letos v dubnu v Ústí nad Orlicí a dobrovolníci v rámci něj berou babičky a dědečky na vyjížďku rikšou po městě.


Zdroj: relate.org.uk

Foto: www.relate.org.uk/later-life-sex

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy