S klesajícími teplotami roste solidarita vůči lidem bez domova

Co koupíte za 100,-? Kávu a dort v nějaké pěkné kavárně? A co třeba pomoc lidem bez domova? Víte, co je to Nocleženka? Pro lidi bez domova je odpověď na tuto otázku jasná. Hlavně v těchto mrazivých dnech je jejich jedinou nadějí na noc strávenou v teple.

Podle serveru rozhlas.cz prodala Armáda spásy od loňského listopadu už přibližně 18 000 takzvaných Nocleženek. Jde o poukaz ve stokorunové hodnotě, díky kterému mohou lidé bez domova strávit mrazivou noc v teple. V posledních dnech, kdy teploty klesají hluboko pod nulu po celém Česku, prokázali lidé podle koordinátorky projektu Lucie Stejskalové ohromnou solidaritu.

zdroj: noclezenka.cz

„Od minulého víkendu jde přímo o raketový nárůst. Podle našich odhadů lidé zakoupili v posledních dnech až 10 000 Nocleženek,“ popisuje Stejskalová. Poukazy na přespání nabízí Armáda spásy od listopadu až do pozdního jara. Lidé bez střechy nad hlavou tak mohou strávit noc v teple a suchu, dostanou i polévku, teplý nápoj a možnost osprchovat se a provést osobní hygienu.

Do projektu je v současnosti zapojených devět nocleháren Armády spásy v osmi českých městech. Organizace zakoupené Nocleženky rozděluje podle kapacity jednotlivých sociálních center. Poukaz je vytištěný, má podobu malé kartičky a prostřednictvím terénních pracovníků se dostává k lidem v nouzi.

O uplatnění Nocleženky dostane dárce vědět, protože každý poukaz je evidovaný. „Každé zakoupené Nocležence je přiděleno unikátní evidenční číslo. Díky tomu máme přehled o tom, které poukazy byly využity. Všechny mají platnost až do konce letošního dubna. Pokud se nějaký voucher ztratí nebo zničí, zjistíme to a budou pak plošně uplatňovány během chladnějších dnů v květnu,“ dodala pro Radio Wave Lucie Stejskalová.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: Radio Wave

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy