Davy fanoušků přivítaly české olympioniky

Třiadvacáté Zimní olympijské hry skončily, a tak se i česká výprava navrátila z Pchjongčchangu zpět do vlasti. Na naše olympioniky už na letišti čekaly davy fanoušků, i rodinní příslušníci. Někteří z našich úspěšných reprezentantů pak zamířili na oslavná shromáždění na pražském Staroměstském náměstí nebo v podkrkonošském Vrchlabí.

Letadlo s olympijskou výpravou přistálo na letišti Václava Havla o půl druhé odpoledne. Někteří olympionici se po náročné cestě z jihokorejského Pchjongčchangu kýženého odpočinku nedočkali a zamířili rovnou mezi své podporovatele. Na příjezd stříbrné Martiny Sáblíkové a dvojnásobné zlaté olympioničky Ester Ledecké čekalo plné Staroměstské náměstí. Obě medailistky vystoupily krátce po sedmnácté hodině.

zdroj: Profimedia

„Tohle je neuvěřitelné. Strašně vám děkuju, že jste tu čekali v té zimě, že jste sem přišli. Já si myslela, že tady bude pár cizinců u orloje, já řeknu ahoj a bude to hotový a zase půjdu,“ zavtipkovala po přivítání Ester.

Vrchlabí jako líheň úspěšných sportovců

Další přivítání proběhlo ve Vrchlabí, které přivítalo své úspěšné rodáky. Před fanoušky zde vystoupila snowboardistka Eva Samková a biatlonista Michal Krčmář. Ti však nejsou jediní medailisté z letošní olympijské výpravy, kteří pochází z Vrchlabí. Mezi ty další patří rychlobruslařka Karolína Erbanová i biatlonistka Veronika Vítková. Vrchlabí by se tak se čtyřmi úspěšnými rodáky dokázalo samo prosadit mezi takovými zeměmi jako jsou například Slovinsko, Belgie nebo Nový Zéland. Celkově by pak obsadilo 24. místo v medailovém pořadí.

Úspěšnost české výpravy

 Celkově se česká olympijská výprava řadí mezi ty medailově úspěšnější. S dvěma zlatými, dvěma stříbrnými a třemi bronzovými medailemi je čtrnáctá. První pozici v pořadí zemí udrželo Norsko před druhým Německém a třetí Kanadou.
Ve srovnání s minulými Zimními olympijskými hrami v Soči jsme si v počtů medailí nepatrně pohoršili. Tehdy naše výprava získala dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. V pořadí zemí však Česká republika celkově skončila na patnácté pozici. Tehdy se o zlaté medaile postaraly Eva Samková a Martina Sáblíková. O ty stříbrné opět Sáblíková, Gabriela Koukalová (tehdy ještě Soukalová), Ondřej Moravec a dále smíšená biatlonová štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Koukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec. O ty bronzové znova biatlonisté Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup.

Autor: Mikoláš Rec

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy