Studentský Oscar zamířil po letech do Česka. Studentka FAMU uspěla se snímkem Dcera

Český animovaný film režisérky a studentky Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění (FAMU) Darii Kaščejevové s názvem Dcera získal ocenění Studentský Oscar. Do finále se snímek dostal v konkurenci 1 615 dalších děl.

„Je to velká čest zastupovat naši školu v tak prestižní soutěži, jakou je Studentský Oscar. Jsem vděčná všem interním i externím vyučujícím, kteří mě podporovali a probírali film ve všech stádiích jeho vývoje a produkce,“ uvedla režisérka na svém facebookovém účtu.

Daria Kaščejevová (Daria Kashcheeva) vypráví ve filmu o dívce, která si v sobě nese vzpomínku na bolestnou chvíli, kdy jako malá přinesla domů ptáče, ale otec její touhu po pochopení kvůli vlastním starostem nezaznamenal. Dítě si ale reakci otce přebralo jako lhostejné chování a uzavřelo se do sebe. Děvče roste a otec, který trpí pocitem viny z oboustranného vzdalování, se snaží získat zpátky ztracený vztah k dceři.

Na FAMU už Oscar putoval, a to v roce 1989 za snímek Ropáci od později úspěšného režiséra Jana Svěráka. Další ocenění získal snímek Marie Dvořákové Kdo je kdo v mykologii v roce 2017.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 17. října v Los Angeles.

Studentského Oscara v dalších kategoriích získaly snímky, které najdete zde.

Autor: Lýdie Hájovská

Foto: facebook Daughter

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy