zdroj: Nela Kadlečíková

Poznejte Prahu upřímnýma očima: s tím vám pomůže Honest Guide

Kniha Honest Guide Praha je originálním průvodcem českou metropolí, jejíž heslo zní: „Praha není jenom Hrad a Karlův most.“ Snaží se tak nabádat turisty k poznání našeho hlavního města trochu jiným způsobem.

zdroj: Nela KadlečíkováZa tímto dílem stojí kamarádi Janek Rubeš, Honza Mikulka a Eliška Podzimková. Každý z nich se podílel na důležité části knihy – Janek napsal text, Honza zpracoval fotografie a Eliška se zabývala ilustrací knihy.

Na první pohled má kniha zajímavou obálku. Po prohlédnutí pár stránek zaujmou každého fotografie natolik, že to člověka nutí obracet na další stránku. Fotografiím dodává správný ráz ilustrace, které jsou doopravdy promyšlené. Zpracovaný text je velmi čtivý a nechybí mu dávka humoru a autorovy autentické zážitky. V knize se dozvíte, kde se v Praze najíst, kam se jít opít a která místa jsou lidmi opomíjená. Současně vám ale doporučí, čemu se vyhnout a ušetřit tak své peníze.

zdroj: Nela KadlečíkováNěkterá zákoutí Prahy jsem šla sama prozkoumat. Zavítala jsem do Františkánské zahrady, která se nachází kousek od Václavského náměstí. Vůbec by mě nenapadlo, že tam nějaká zahrada v tak rušném centru může být. Stejný pocit jsem měla, když jsem vstoupila do Skautského institutu, který se nachází hned vedle Staroměstského orloje.

Jelikož jsem kavárenský povaleč a kávu považuji za stejně důležitou jako své léky na alergii, tak jsem si díky této knize rozšířila obzory. První zastávkou byla kavárna Vnitroblock. Při vstupu do ní na mě padla totální pohoda – pilně pracující lidé za notebookem, nádherné hippies prostředí a zkrátka jiný „vibe“ ve vzduchu.

zdroj: Nela KadlečíkováDalší kavárna, U Černé Matky Boží, je přímo oddaná kubistickému stylu. Dýchá to ze všech stran jako z minulého světa a velký potlesk si zaslouží i obsluha, která svou vřelostí nepřipomíná ani tohle uspěchané století. Do této kavárny se určitě zastavte na skvělý kubistický věneček.

V knize se nachází 49 míst, která nejsou všem tak známá. Poslední padesátá strana je věnovaná čtenářům a každý si do ní může doplnit to své oblíbené „neznámé“ místo. Možná může některým lidem, zejména z Prahy, připadat, že se nic nového nedozvěděli. Kniha je určitě vhodná pro ty, kteří Prahu nemají tak profláknutou, a zejména pro turisty, pro které je zpracovaná i anglická verze.

Tahle kniha by se dala srovnat s klasickým průvodcem Prahou s tím rozdílem, že se nezabývá historií nebo tradičními informacemi o městě. Je více lidštější, osobitá, zkrátka doopravdy upřímná. Navíc v ní najdete i pražský slovníček či aplikace, které při prozkoumávání Prahy využít. Vychytávkou jsou i QR kódy, které čtenáře přesměrují na video spojené s danou stránkou. V klasickém průvodci se čtenáři nedozví, kde si dát pozor na podvodníky nebo jak správně utrácet v naší krásné Praze.

Autor: Nela Kadlečíková

Foto: Nela Kadlečíková

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy