Pražský Manifesto market rozšiřuje svoji působnost i na druhý břeh Vltavy

Petra Sasínová

Místo pro jídlo. Místo pro kulturu. Místo pro zábavu. To vše je gastronomický a kulturní market v centru Prahy, který už druhým rokem láká strávníky na dobré jídlo a pití. Letos v létě navíc chystá novou pobočku plnou zeleně, vody a skvělého piva na Smíchově. Máme se zkrátka na co těšit.

 Kdo nezná Manifesto, jako by nebyl. Dočasný gastronomický projekt Martina Barryho, jenž vznikl jako pokus o spojení jídla, zábavy a zvelebení Prahy, chystá další pobočku. Barry se spolu se skupinou Rockaway Capital Jakuba Havrlanta rozhodl vytvořit druhý Manifesto market na Smíchově, na druhém břehu Vltavy.

Nečekejte ale žádnou kopii kontejnerového konceptu z Florence. Chystá se zelená oáza s vodní hladinou, kterou dostali na starosti architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof. „Připravujeme letní oázu zeleně a osvěžující vodní prvek uprostřed města, podobný naší úspěšné vodní instalaci na Expu v Miláně. Na zimu se rozvržení Manifesta hravě změní,“ říká pro Forbes Ondřej Chybík. Nově vzniklý prostor také nabídne celkem deset jednotek pro stánky a opět nechá většinu plochy pro tanec, relax a posezení hostů.

Velikým lákadlem by tentokrát mělo být pivo. „V Manifestu na Smíchově vytvoříme koncept, v jehož středobodu bude pivní kultura a umění českých sládků, a zaměříme se na nejvyšší kvalitu a rozmanitost,“ říká pro Forbes Martin Barry. Menu bude nadále mezinárodní a ochutnáte tu tak jídla, která se k pivu jedí po celém světě. Klasické pivní pochutiny tu tedy nečekejte.

Podobně jako v Manifestu na Florenci se v druhém marketu mají konat koncerty pod širým nebem, DJ sety, letní kino a další volně dostupné kulturní akce. Přesný termín otevření majitelé plánují oznámit na konci května. A pozor, platit se zde bude také bezhotovostně.

Web: https://www.manifesto.city/home-cz