Nevíte, kam na výlet? Tyto dvě české aplikace vám usnadní hledání

Vlivem koronavirové situace začali Češi více cestovat po naší rodné vlasti. Někteří proto, že vycestovat do zahraničí je aktuálně více limitující, než tomu bylo dříve, a jiní teď tráví více času v přírodě. Hledání místa pro výlet může zabrat hodně času, zejména pokud jste hodně zcestovalí, na mnoha místech už jste byli a máte chuť objevovat nová. Tento problém řeší dvě české aplikace Placehunter a Úžasná místa, kde najdete doporučení pro výlety po celém Česku. Kromě profláknutých turistických destinací nabízí i ty ne příliš známé, ale o to více zajímavé. 

Tvůrci aplikace Placehunter Jaroslav Janouš a Eliška Hudcová

Placehunter
Eliška Hudcová je blogerka a vášnivá cestovatelka, známá na instagramu jako @timetofit. Kromě toho, že miluje cestování, velmi ráda i fotí, a to zejména na cestách. Její snoubenec Jaroslav Janouš taky rád cestuje a jeho firma Edgy.Digital umí vyvíjet nové aplikace.

Společně toho všeho využili a vytvořili aplikaci Placehunter, kterou světu představili 1. dubna. Do aplikace zadávají hlavně místa, která nejsou moc známá. O to lepší ale mají atmosféru a jsou krásná, Eliška je na svém blogu nazývá jako instamísta. Design aplikace je hodně uživatelsky intuitivní. Místa se dají zobrazit podle vzdálenosti od vaší polohy, případně si můžete otevřít mapu, kde jsou zaznamenána. Cíle jsou rozděleny do čtyř kategorií –⁠ příroda, rozhledny, architektura a památky. U každého místa je popis o místě samotném s případnými tipy, včetně parkování a náročnosti. Fotky od Elišky jsou samozřejmostí. Navštívená místa se dají v aplikaci označit jako splněná a lze tam i vytvořit seznam oblíbených míst. Ke každému cíli se dá navíc spustit navigace přímo z aplikace.

Verze zdarma funguje hlavně proto, aby si lidé aplikaci vyzkoušeli a zjistili, jak vypadá a co nabízí. Aktuálně ukazuje šestnáct míst. Premium placená verze už ale nabízí přes sto míst a tvůrci postupně přidávají nové tipy, aby brzy dosáhli dvě stě míst. Po dosažení této mety plánují doplňovat místa z celé Evropy.

Kristýna Audiová se svou aplikací Úžasná místa

Úžasná místa

Kristýna Audiová se svou maminkou Evou vytvořila na sociálních sítích komunitu Úžasná místa v Česku. Lidí i tipů přibývalo, takže se Kristýna s maminkou rozhodly projekt posunout dál a vytvořily ve spolupráci s Mapotic aplikaci Úžasná místa, kterou spustily 13. dubna.

Úžasných míst je v mapě momentálně vyznačeno přes šest set a jsou rozděleny do třinácti kategorií. Seznam míst se stále aktualizuje a přibývají nová. Některá místa jsou známá a některá méně, a tak si určitě každý přijde na své. Místa si můžete zobrazit na mapě podle regionu nebo dle vaší aktuální polohy, na které se vám pak ukážou místa ve vaší blízkosti. Zároveň je k dispozici filtr, ve kterém lze nastavit vhodnost pro určité výletníky –⁠ děti, kočárek, psy nebo invalidy. U každé destinace je zároveň možnost uložení do seznamu oblíbených míst. Nechybí ani krátký popis každého místa a fotky, které nafotily buď samy autorky projektu, nebo různí čeští fotografové. Místa se zobrazují na interaktivní mapě Mapy.cz, ukazují i turistické trasy a lze z nich spustit navigaci.

Aplikace je zcela zdarma, člověk se jen musí přihlásit například pomocí e-mailu. Poté stačí vybrat cílovou destinaci a vyrazit.

Tak co, už balíte batoh na výlet? My ano.

Autor: Adéla Sobotíková


V dnešní lockdownové době možná nemůžeme jen tak vycestovat do zahraničních zemí, ale pokud byste se do nějaké světové metropole přece jen chtěli podívat a zároveň zůstat v bezpečí domova, určitě byste si neměli nechat ujít aplikaci Drive & Listen.


Zdroj: www.czechcrunch.cz, eliskahudcova.com, happymag.cz

Foto: www.czechcrunch.cz, eliskahudcova.com

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy