Drive & Listen – aplikace, která vám dovolí cestovat z bezpečí domova

Jakub Jílek 20. 4. 2021

Pokud jste milovníky cestování a měli jste v plánu vydat se do některé z velkých světových metropolí, ale pandemie vám vaše plány zničila, nezoufejte. Na internetu existuje aplikace, která vám na vaši obrazovku přinese projížďku mnoha různými městy. Stačí si jen vybrat destinaci, usadit se a výlet může začít. Asi to nebude úplně autentický zážitek, ale co víc si v této době přát. Drive & Listen je dostupná pro Android a je zcela zdarma.

S Drive and Listen můžete zavítat třeba do New Yorku

Cestování zažívá ještě stále silný útlum. Mnoho zemí má své hranice zatím zavřené a když už se otevřou, spousta lidí má přesto obavy opět se vydat do zahraničí. V případě, že se do své vysněné destinace nemůžete podívat nebo opravdu ještě chcete počkat na příznivější podmínky, je tu pro vás alespoň částečná záplata v podobě Drive & Listen. Tuhle aplikaci si můžete jednoduše otevřít ve svém prohlížeči nebo stáhnout do svého mobilu, pokud tedy máte Android, uživatelé s iOS mají bohužel smůlu.

Aplikace vám pak výlet do města, kam byste se rádi podívali, zprostředkuje pomocí nahrávky z auta, které městem projíždí. Výběr je opravdu rozmanitý, navštívit můžete všechny kontinenty a podívat se tak do měst jako Tokio, Rio de Janeiro, Tel Aviv nebo třeba Bombaj.

Aplikace vás ale vezme i do přírody

Délka nahrávek se liší a v každém městě je nahraná trasa jinak dlouhá, v průměru je to něco kolem pěti minut. Aplikace vám kromě výběru města umožní také zvolit si rychlost jízdy, a dokonce si můžete zapnout i rádio. Zvuková stopa je živě a pokud danému cizímu jazyku budete rozumět, vžijete se do jízdy o to víc.

Aplikace může sloužit i třeba jako příjemné pozadí k vaší práci. A pokud žijete v nějakém velkém městě, můžete zkusit pořídit podobnou nahrávku a poskytnout ji autorovi aplikace. Většina nahrávek se tam totiž dostala právě touto cestou. Tahle aplikace je každopádně jen velmi chabou náhražkou opravdového cestování, je to ale určitě super cesta, jak si to čekání na otevření hranic ulehčit.

Autor: Jakub Jílek


A pokud jste fanoušky o něco dobrodružnějšího cestování, můžete virtuálně sledovat i divokou přírodu. WildEarth TV vysílá živé přenosy ze safari.


Foto: driveandlisten.herokuapp.com