Nejzcestovalejší hejno slepic v Čechách bojuje proti klecovým chovům

Slepičí tour. To je název originálního projektu neziskové organizace OBRAZ (Spolek na ochranu zvířat), který má upozornit na utrpení slepic v klecových chovech. Sedm plyšových cestovatelek, slepic, se proto vydalo na čtrnáctidenní cestu po krajích České republiky, a to s cílem informovat občany a zároveň také podpořit snahu o legislativní zákaz těchto chovů.

Každá slepička má svého patrona, který jí vytvořil osobnost a vizáž, pojmenoval ji a celé „hejno“ je teď prezentováno jako parta uprchlíků z klecového vězení. Každá slepička má svoji vlastní stránku, kde můžete sledovat, které kraje konkrétně navštívila, a co si o svém novém životě na svobodě myslí.

Slepička Alšounka, jejíž patronkou je Ewa Farná, hlásá například toto: „V klecáku jsem trpěla hlavně proto, že jsem se chtěla popelit. Když jsem se o to pokusila, jenom jsem se pomlátila o mříže. A bez popelení jsem si přišla špinavá – neměla jsem jak svá zbylá peříčka očistit. Po každém dalším neúspěšném pokusu jsem si připadala smradlavější a bolelo mě omlácené tělo.“

Celá akce vyvrcholila na festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově, kde se hejno zapsalo do České knihy rekordů a převzalo titul „Nejzcestovalejší hejno slepic“. To je ovšem jenom začátek. Skrz slepičí hrdinky se OBRAZ snaží podpořit zákaz klecových chovů. Projekt podobný slepičímu tour proběhl před dvěma lety, a to prostřednictvím akce „Měsíc v kleci“, kdy se podařilo prosadit zákon o zákazu kožešinových farem.

Projekt můžete sami podpořit buďto finančním darem, nebo přímou participací na nadcházejících akcích.

Autor: Helena Večerková

Zdroj: obrancizvirat.cz; slepicitour.cz; zakazkleci.cz
Foto: OBRAZ

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy