Kamarádi trpící poškozením mozku společně absolvovali střední školu

Jordanovi a Odinovi dávali lékaři na začátku jejich života pouze 2% šanci na přežití. Oběma rodinám bylo řečeno, že ani jeden z chlapců nebude nikdy chodit, a pokud se jim podaří přežít první roky života, budou ve vegetativním stavu upoutáni na lůžko. I přes nepříznivé prognózy se však chlapcům podařilo dokončit studium na střední škole.

Chlapci při předávání diplomů

Matka Odina Frosta Deanda prodělala v těhotenství preeklampsii a malý Odin se tak narodil o tři týdny dříve s krvácením do mozku. Lékaři nedokázali přesně stanovit diagnózu, ale sdělili rodičům, že jejich syn s velkou pravděpodobností nebude schopen mluvit, ani chodit a rozvíjení jeho kognitivních funkcí se zastaví v sedmi letech. Přes nepřízeň osudu Odin ve třech letech nastoupil do speciální školy, kde se seznámil s Jordanem. Ten na tom byl podobně jako Odin. Před narozením prodělal otravu krve a nedostatek kyslíku v mozku zapříčinil jeho trvalé poškození.

Oba chlapci i přesto statečně bojují s nepřízní osudu. Dokázali všem, že se zvládnou postavit na nohy a mohou chodit. Odinovi se to podařilo již v pěti letech a Jordanovi nedávno před jeho osmnáctými narozeninami. Chlapci si k sobě velmi brzo našli cestu a stali se z nich nerozluční kamarádi.

„Navzájem se velmi podporují a chrání. Pokud se někdo příliš přiblíží k Jordanovi a on začne být neklidný, Odin ho hned přijde chránit,” uvedl Odinův otec, hudebník Tim Frost pro hatefree.cz. „Odin se začne smát a Jordan se směje také, vždy to tak bylo. Mají zvláštní spojení, kterému ani my tak úplně nerozumíme,” dodal.

Z rodičů Odina a Jordana se časem také stali přátelé. Společně mohli v červenci tohoto roku sledovat něco, v co zpočátku ani nedoufali, jejich synové zdárně dokončili střední školu a převzali si své diplomy. Při této výjimečné příležitosti vznikla fotografie obou kamarádů sedících vedle sebe, jež má připomínat snímek z doby před patnácti lety, kdy se chlapci poprvé potkali. Odinův otec sdílel tyto fotografie na sociální síti Reddit, přičemž se dočkal mnoha pozitivních komentářů, ve které ani nedoufal.

„Jsme zvyklí na to, že lidé jsou spíše zlí, než laskaví,“ řekl Tim médiím. „Lidé hloupě koukají, děti si dělají legraci a internet je obvykle jedním z nejstrašnějších míst. Chystal jsem se syna bránit, ale setkali jsme se jen s laskavostí. Moje žena a já jsme leželi v posteli, četli komentáře a plakali jsme, jak je to krásné,“ uzavřel.

Autor: Petra Čiklová

Stejně jako Jordanovi a Odinovi rodiče doufali v lepší zítřky, i rodiče malého Maxíka doufali, že se jim dostane potřebné pomoci. Uspořádali veřejnou sbírku, aby z ní mohli zaplatit nákladný lék pro svého nemocného synka. Díky dárcům se potřebné peníze shromáždily a Maxík tak lék dostal. Přečtěte si o jeho příběhu v našem starším článku.

Zdroj, foto: hatefree.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy