Vzpomínka na Jaroslava Weigela aneb Není malých rolí

Ve čtvrtek 5. září 2019 přišel divadelní a herecký svět o velkého herce nevelkých rolí, který se ale divákům a návštěvníkům divadel nesmazatelně vryl do paměti. Jaroslav Weigel byl legendou nejpopulárnějšího hereckého souboru u nás. Čest jeho památce!

„My vizionáři do tý budoucnosti vidíme.“ Tak si lidé pamatují jednu z nejslavnějších hereckých rolí Jaroslava Weigla, kterou ztvárnil ve hře Posel z Liptákova.

Do hereckého ansámblu Divadla Járy Cimrmana se rodák z Rychnova nad Kněžnou přidal v roce 1970. Započal tak svou úspěšnou hereckou kariéru. Objevil se postupně ve 14 z 15 her Divadla Járy Cimrmana. Jediným divadelním kusem, ve kterém jsme nemohli spatřit Jaroslava Weigela, byla hra Hospoda Na mýtnice.

Pro vystudovaného pedagoga znamenal příchod do slavného hereckého souboru také řadu příležitostí na filmovém plátně. Jaroslav Weigel se tak postupně objevil ve filmech Jáchyme, hoď ho do stroje; Vrchní, prchni!; Marečku, podejte mi pero; Jára Cimrman ležící, spící a Nejistá sezóna. Jednalo se povětšinou o malé, avšak nesmazatelné role.

Známý herec, který se také ve velkém zabýval uměním, se podílel jako scénograf na několika hrách Divadla Járy Cimrmana. Vytvořil tak například scény ke hrám Blaník, České nebe, Dobytí severního pólu, Lijavec a Posel z Liptákova.

Čest památce významného herce!

Autor: Jan Meichsner

Zdroj: ifotovideo.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy