Když nemůže pojišťovna, život zachrání lidé z celé republiky

Monika Buksová je třiačtyřicetiletá žena, která bojuje s rakovinou lymfatických uzlin a chemoterapie ani ozařování jí nepomohly. Bioléčba byla její poslední možností na záchranu života. VZP však léčbu na začátku května odmítla zaplatit a na odvolání doteď nezareagovala. Monice Buksové jde ale o čas.

Jeden cyklus biologické léčby stojí necelých tři sta tisíc korun. Monika bude potřebovat možná jeden, možná dva, možná i více. Její příběh zveřejnila Česká televize v pořadu 168 hodin. Hned po odvysílání se na pomoc Monice zapojilo mnoho lidí. „Někdo poslal dvě stě korun, někdo pětistovku, někdo tisíc, někdo pět tisíc. Je to naprosto úžasné, kolik se najde hodných lidí,“ oceňuje odezvu veřejnosti Moničina dcera Denisa Slezáková v reportáži Jana Nováka.

Zdroj: FB stránka Nadační fond Pavla Novotného

Třeba v Uherském Hradišti sestřička z charity přišla, že mi chce anonymní dárce dát sto padesát tisíc. Já jsem nevěřila tomu, že se něco takového může vůbec stát. Druhý den přišla a donesla mi dvě stě tisíc,“ říká Monika Buksová.

Příběh Moniky zaujal i Tomáše Mauxe, studenta práv, který se v té době učil na závěrečnou zkoušku. „Vstal jsem od stolu, odložil jsem knížky a jel jsem do banky, kde jsem založil transparentní účet,“ popisuje. Současně také založil facebookovou stránku Léky pro Moniku – složíme se!, kterou sdílely i známé osobnosti. Během třinácti dní na účtu přistálo téměř 241 tisíc korun a ty pak přeposlal na Moničin transparentní účet, kde je už přes 570 tisíc korun.

Tím ale pomoc veřejnosti stále nekončí. Jednoho muže chytil příběh Moniky za srdce natolik, že se rozhodl jí zaplatit celou první dávku – 294 tisíc korun. „Je to pán, který to sám vnímal tak, že je skutečně potřeba, aby léčba byla nastartována co nejdřív. A proto se mnou komunikoval ve smyslu: Zařiďte všechno potřebné tak, abych peníze mohl poukázat na ten správný účet v co nejkratší době,“ říká Moničina advokátka.

A tak bude mít příběh Moniky Buksové snad šťastný konec. Tento pátek dostala druhou dávku léku Opdivo a peníze má i na případné další dva cykly léčby. „Ano, je unavená, víc spí, samozřejmě, že ji něco bolí, ale opravdu se cítí daleko líp a vypadá daleko líp než po chemoterapii,“ popisuje spokojeně její dcera Denisa.

Autor: Barbova Štěpánová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy