Jsem out of office. Čeští tvůrci vymysleli lepší varianty, jak odmítnout kolegy

Dobrý den, v termínu DD/MM–DD/MM/RRRR čerpám dovolenou, obraťte se tedy, prosím, na některého z mých kolegů a kolegyň, přeji Vám příjemný den. Tak nějak (a většinou vždycky stejně) vypadají všechny automatické odpovědi, které si nastavíte před odjezdem na dovolenou. Tak nějak (a všechny vždycky stejně) jasně vyjadřují, čím skutečně jsou, tedy poslední věcí, kterou nesmíte před chystaným volnem zapomenout, jinak hrozí, že vás budou kontaktovat zákazníci i kolegové z jiných oddělení s opětovnými maily. Proč ale tuto poslední doušku trochu nezpříjemnit sobě i jejím příjemcům?

Přesně taková myšlenka stála na začátku projektu, který se jmenuje jednoduše Automatická odpověď. Ilustrátoři, spisovatelé a další tvůrci byli osloveni, aby vymysleli originální automatickou odpověď, kterou si uživatel volně stáhne a může tak pobavit sebe i své okolí. A to navíc v létě, kdy je tak nějak všechno dovoleno.

„Stejně jako vítr všude kolem / i já nejsem k zachycení / ale stejně jako on / brzy se navrátím,“ zní třeba jeden z textů, který sepsal básník a pedagog Ladislav Slezák. Texty, ale i ilustrace najde pracovník na webu www.automatickaodpoved.cz. Prozatím může vybírat z třiceti textů, ale i ilustrací, které jsou dostupné zdarma ke stažení. Některá díla jsou ostřejší, jiná popisná, a některá vtipná, proto je skutečně z čeho vybírat pro různý pracovní kolektiv i povahu pisatele. Další odpovědi ale může přidat každý, protože pod seznamem dostupných variant je také místo pro vložení vlastního výtvoru.

Projekt je podle autorů zcela nekomerční. Stojí za ním David Krátký s Honzou Noháčem, kteří ho také realizují a propagují. „Nápad vznikl s cílem dostat trochu umění, úsměvu a nevšednosti do oblasti mezilidské komunikace, která bývá věcná a odosobněná. Ať už některé z autorských odpovědí v nepřítomnosti použijete, nebo si je ve volné chvilce jen pročtete, doufáme, že vás potěší a inspirují,“ uvádí autoři na webu.

Mezi známými jmény, kteří poskytli svá díla, je ilustrátor a tvůrce Aloise Nebela Jaromír 99, spisovatelé Petra Soukupová, David Zábranský, Jaroslav Rudiš, Petra Hůlová, nebo třeba tvůrce komiksu Opráski sčeskí historje s pseudonymem Jaz.

Autor: Lýdie Hájovská


Před dovolenou by se vám kromě dobře zvolené automatické odpovědi mohla hodit také nějaká dobrá knížka, na kterou jste neměli čas v průběhu roku. Co takhle si vybrat jednu z našich tipů?


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Foto: instagramový účet Automatická odpověď

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy