Jak milovat sám sebe? To vám prozradí Radikální sebeláska

Kristýna Michalčíková

Kniha Radikální sebeláska, prvotina autorky Gala Darling, se zaměřuje na sebelásku, motivaci a osobní růst. Její originál Radical Self-Love spatřil světlo světa v roce 2015 a o dva roky později se kniha díky tuzemskému nakladatelství Omega dočkala i českého překladu.

Gala Darling se narodila na Novém Zélandu a ve svých čtyřiadvaceti letech se přestěhovala do rušného New Yorku. V oblasti psaní se věnuje zejména svému blogu, který zaměřuje především na sebelásku a na to, jak dosáhnout vlastních životních cílů. Její blog funguje přes třináct let a obsahuje přes 2 700 článků věnovaných hlavně ženám, které se chtějí motivovat a žít svůj život přesně tak, jak si ho vysnily. Sama autorka strávila roky s depresemi a poruchou příjmu potravy. Její život pro ni byl jedna velká katastrofa, a proto se rozhodla svůj pohled na svět změnit – a právě tohle sepisuje na blog i do knihy a snaží se předat vše, co se sama naučila. V současné době vystupuje a podporuje ženy prostřednictvím periodik Vogue, The New York Times, Teen Vogue, New York Post, Elle, Cosmopolitan a v televizních stanicích CBS, ABC News a ještě v rádiu Hay House Radio.

Kniha, kterou na pultech můžeme najít již přes dva roky, se dostala na první místo na stránkách Amazonu v několika kategoriích a celosvětově je médii často vyhledávaná. Obsah je rozdělený do tří hlavních kapitol – Jak milovat samu sebe, Jak milovat druhé a Každodenní magie. Kromě čtení a rad si všechno natrénujete i v praxi díky seznamu úkolů na konci každé kapitoly. Úkoly většinou vyžadují praxi v tom, co na vás autorka na několika stránkách vychrlila v teorii, takže si všechno procvičíte a kousek po kousku se naučíte mít ráda samu sebe, přijmout a mít ráda své okolí a nakonec – v důsledku celé láskyplné cesty – najít i vnitřní klid a radost ze života. Bod po bodu, větu po větě, kapitolu po kapitole: vše má autorka promyšlené tak, aby každý pochopil smysl a princip fungování zákonu přitažlivosti. Respektive každý, kdo je ochoten všechna tato motivační slova přijmout a řídit se jimi.

Celý postoj Gala Darling popisuje jako příležitost, která může změnit život. A něco na tom i bude. Po přečtení knihy – podotýkám jedním dechem – jsem přemýšlela, jak ji vlastně popsat. Nakonec mi došlo něco, co by tohle život měnící dílo popsalo. Knihu bych dala svému mladšímu já, a to z jednoho prostého důvodu – ušetřila bych si spoustu starostí, nutno dodat, že zbytečných starostí. Donutí vás to se zamyslet nad tím, komu a kam svoji energii budete dávat. Jestli je přínosnější využít celý den děláním něčeho, co vás naplňuje, anebo raději sedět a brečet nad každou hloupostí. Kniha je ideální především pro všechny ženy a slečny, které si nejsou jisté samy sebou, svými cíli a chtějí změnit vlastní pohled na svět. Radikálně.

Foto: galadarling.com