Fesťáky. Něco, co k létu neodmyslitelně patří

Letní čas přímo vybízí k tomu na pár dní odjet za hudbou, kterou máte rádi, kde můžete tzv. vypnout, tančit, zpívat, skákat, jíst, pít, radovat se a smát se. To nezažijete nikde jinde, než na letních festivalech.

Někdo jezdí na dovolenou k moři, někdo si zase naplno, se vším všudy, užije to pravé fesťákové léto (protože co si budeme povídat, taková jedna čtyřdenní akce vás pomalu vyjde nastejno jako jedna dovolená).  Oboje má určitě něco do sebe, ale myslím si, že by každý měl alespoň ten jeden fesťák za léto zažít. Proč? Protože je to perfektní věc, jak opravdu odjet, nechat starosti za sebou a nechat se unášet příjemnou atmosférou, která je cítit všude kolem.

foto: Luboš Kukla

Na takovém fesťáku existuje jedna krásná věc. Najednou je támhle Pepa, kterého vidíte poprvé v životě, váš nový kámoš. Nebo támhle Marušku, které chybí deset korun na pivo, přece nenecháte žíznit. Člověk, vedle kterého stojíte v davu lidí je najednou spřízněná duše, která zná texty písní vaší oblíbené kapely stejně nazpaměť, jako vy. A není sám, je jich spousta. Když se pak ohlédnete dozadu a vidíte skákající a zpívající dav, je to pohlazení pro duši.

Také se naučíte některé věci přehlížet a nijak se nad nimi nepozastavovat, což je docela důležité pro život. Je totiž jasné, že na fesťáku se pije. A pije se hodně. Občas někdo takové množství pití nezvládne, občas někde usne, například na zemi (v lepším případě). Protože jste ale se všemi na stejné lodi, nijak se nad tímto častým úkazem nepozastavujete. Zkrátka neřešíte. A to je na tom to nejlepší. Neřešit ostatní.

Několik skvělých festivalů už proběhlo. Rock For People, Basinfire fest, Mighty Sounds, Votvírák, Aerodrome, spousta Hradů, Jamrock či velmi povedený festival Colours of Ostrava.

Léto ale ještě nekončí a spousta festivalů nás ještě čeká! A to hned tento víkend. Pokud jste tedy zatím žádný nenavštívili, napravte to. Kupte lístek, obujte staré tenisky a vyrazte si dobít energii.

kapela Skywalker na festivalu Mighty Sounds 2017
 
 
Přinášíme vám tipy na některé z festivalů, které se konají tento víkend:
17.-19.8. – Hip Hop Kemp (Hradec Králové)
18.-19.8. – Vizovické trnkobraní (Vizovice)
18.-19.8. – Mácháč 2017
18.-19.8. – Letiště fest (Hranice na Moravě)
18.-19.8. – Kačeři festival (Horčápsko)
19.8. – Okoř 2017
19.8. – Brod 1995 (Český Brod)
Autor: Radka Kmochová
Příspěvek vytvořen 26

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy