Udělejte seniorům v domovech krásnější Vánoce, pošlete jim pohlednici

Letos Vánoce budeme slavit všichni o trochu jinak. Možná si budeme s rodinou o trochu blíže a strávený společný čas bude o trochu delší. Myslet bychom však měli i na ty, kteří vánoční svátky nestráví doma se svými nejbližšími, ale v domovech pro seniory. Naštěstí je zde projekt Úsměv do schránky, díky kterému může kdokoliv z veřejnosti rozeslat právě těmto seniorům spoustu přáníček a pohledů a potěšit je tak ručně psaným dárkem od srdce.

Sama jsem se do projektu ráda zapojila a pohledy ručně nakreslila a poslala

Tento štědrý projekt je iniciativou dobrovolníků ze studentské neziskové organizace Mise naděje. Už od jara letošního roku, kdy byla vyhlášena karanténa, pomáhá Úsměv do schránky seniorům v domovech po celé republice. Ti zde tvoří mnohdy až třetinu obyvatel.

Cílem projektu je díky pohlednicím zprostředkovat vlídná slova a vyjádřit solidaritu a podporu právě seniorkám a seniorům. Ti celou pandemii koronaviru letos prožili mnohdy v naprosté izolaci od svých rodin a blízkých.

Pohlednice může poslat opravdu každý. Stačí na stránkách projektu vybrat domov, který pohlednice poptává, vyplnit krátký dotazník a poté se pustit do tvoření a psaní. Na webu je také vyvěšeno desatero správné pohlednice, které napoví, jak by měla formálně vypadat. Především aby byla plná vlídných a povzbudivých slov. Navíc teď, v době Vánoc, je skvělým nápadem připojit i nějaké to přáníčko, které zajisté také potěší.

Senioři tyto dárky od srdce v podobě pohlednic velice oceňují a moc si jich váží. Pohledy od veřejnosti jsou mnohdy to jediné, co se k nim během roku z venku dostane. „Seniorům dodávají povzbudivé pohlednice dobrou náladu a naději. Dávají si je na nástěnky a na noční stolky a často nedokážou pochopit, že jim chce udělat radost jen tak někdo cizí. Některým starým lidem, kterým na světě už nikdo nezbyl, je dojetím až do pláče,“ popisuje zpětnou vazbu od domovů Úsměv do schránky na svých webových stránkách.

Od března do listopadu 2020 již pohlednice udělaly radost skoro osmi tisícům seniorů.

Autor: Aneta Luksová


V časech vánočních můžete také pomoci hendikepovaným dětem. Zakoupením Čokoládového adventního kalendáře jim pomůžete v boji s jejich nelehkými životy.


Na našem facebooku právě probíhá vánoční soutěž o pohádkové knížky. Zapojit se můžete až do 12. prosince.


Zdroj: usmevdoschranky.cz

Foto: Aneta Luksová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy