Dobrý tipy: Hudební festivaly už nám klepou na dveře aneb na co se v létě 2022 můžeme těšit

Léto se k nám blíží mílovými kroky. Všichni se už těšíme na teplé slunečné dny, při kterých je radost trávit každou minutu venku. Vyrazit na výlet, uspořádat grilovačku s kamarády nebo zajít na koupaliště. To vše se nám vybaví, když se řekne léto. Mimo jiné jsou s tímto obdobím neodmyslitelně spojené hudební festivaly. My vám v dnešním článku přinášíme několik typů, kam v létě vyrazit za hudbou a zábavou.  

Votvírák
Největší český festival se po dvouleté pauze vrací zpět. Tento rok proběhne o víkendu od 10. do 12. června a návštěvníci se mohou tradičně těšit na nabitý program. Vystoupí například Divokej Bill, Mirai, Kryštof a mnoho dalších. Chybět nemůže ani legenda české hudební scény Jaroslav Uhlíř.  Akce se uskuteční na letišti v Milovicích u Mladé Boleslavy. Naposledy na Votvírák zavítalo více než 70 tisíc návštěvníků. Bude letošní ročník rekordní? Věřila bych, že ano. Atmosféra, která celý festival provází, je prostě jedinečná. Pokud bydlíte v blízkosti, byla by tak velká škoda na tento festival nedorazit.

Mácháč

Legendární Máchovo jezero, krásná příroda, písčité pláže a perfektní hudba. Tak přesně takto vypadá Mácháč fest, který letos slaví 20. výročí. Dříve tento festival navštívily hvězdy jako Axwell, Dimitri Vegas nebo Tiesto. Letos proběhne od 19. do 20. srpna a těšit se můžete na Afrojack, Collé, Manene a mnoho dalších. Chybět nebude ani originální stage postavená přímo na vodě.

Colours of Ostrava

Tak toto bude doslova hudební smršt. Do Ostravy dorazí hned několik světových interpretů. Těšit se můžete například na Twenty One Pilots, Martina Garixxe či The Killers. Z českých hvězd nebude chybět Markéta Irglová či Kapitán Demo. Festival bude probíhat čtyři dny, a to od 13. do 17. července v unikátním industriálním areálu Dolní Vítkovice. Tento areál dříve fungoval jako výrobna surového železa, nechyběl zde ani černouhelný důl. Provoz byl ukončen v roce 1998. V současné době je to místo jako dělané pro kulturní akce. Od roku 2012 zde také probíhá tento legendární festival. Ten se postupem času stal jedním z největších v České republice. Letos si pro návštěvníky připravil celkem 20 hudebních scén. Na své si tak přijde opravdu každý.

Metronom Prague 2022

Festival Metronome Prague se řadí mezi první velké hudební a umělecké festivaly, které se konají v našem hlavním městě. Letos se jedná již o pátý ročník a probíhat bude na konci června, konkrétně od 23. do 26. června. Na letošním ročníku vystoupí Lenny, skupina Čechomor, rapper Marpo a mnoho dalších českých i zahraničních interpretů. Lokalita je po celých pět let stále stejná. Pokud tedy budete mít chuť poslechnout si tradiční i netradiční českou muziku, vyrazte na konci června na pražské Výstaviště v Holešovicích.

Hrady.cz
Zažít festival na tajemném hradě? To není nic nemožného. Festival Hrady.cz se odehrává přímo v pohádkových prostorách. Každá akce se koná na hradu či zámku napříč celou Českou republikou.  Bezděz, Točník či Švihov – to je jen krátký výčet míst, kde se koncerty budou odehrávat. Když už je festival na tak krásných místech, chybět nemůžou ani přední české kapely a interpreti. Poslechnout si tak budete moct Chinaski, MIG 21, Rybičky 48, Vypsanou fixu či zpěvačku Anna K. Takový festival v podhradí je něco, na co jen tak nezapomenete. Jenom pozor na bílou paní.

Naplno FEST

Naplno FEST je sít hudebních festivalů, které se odehrávají ve vybraných českých městech. Letos můžete zajít na tuto akci v Plzni, Olomouci, Havířově a Litvínově. Festivalů se tak konečně dočkají i menší města. Na každém místě zahrají hvězdy jako Ewa Farna, Kali nebo Raego. Pokud tedy budete mít volnou chvíli, nezapomeňte ve vašem městě vyrazit.

Rock for People

Je jedním z nejstarších a největších rockových festivalů v České republice. Poprvé byl uspořádán už v roce 1995. V minulých dvou letech byl kvůli pandemii Covid-19 zrušen, letos tak festival slaví své 25. výročí. Odehrávat se bude tradičně na letišti v Hradci Králové od 15. do 16. června. Rock for People má i letos připravených mnoho trumfů. Těšit se můžete například na Green Day, Fall Out Boy či Wolf Alice. Tyto jména už stojí za návštěvu.

Po dlouhé covidové pauze to vypadá, že se svět kultury vrací zpět do starých kolejí. Byla by velká škoda toho nevyužít. Ať už vyrazíte na hudební festival, večerní koncert nebo do letního kina, určitě nebudete litovat. Doufáme, že i výše zmíněné typy vám přinesly inspiraci, co během letních měsíců podniknout. Možností je hned několik. Tak neváhejte a vyražte vstříc zábavě a nezapomenutelným zážitkům.

Autor: Lucie Brožová


Pandemie Covid-19 překazila v posledních dvou letech spoustu našich letních plánů. Přesto se organizátoři některých festivalů nechtěli jen tak vzdát. O tom, jakou kreativní formou proběhl minulý rok festival Rock for People, se více dočtete v našem článku.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroje: kudyznudy.cz, votvirak.cz, hrady.cz, rockforpoeple.cz,  machac.cz
Foto: moravskoslezsky.denik.cz, rockforpoeple.cz, kudyznudy.cz

Příspěvek vytvořen 36

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy