Rock for People představí unikátní virtuální festival In the Game

Dobrý Zprávy 30. 1. 2021

Zítra, v neděli 31. ledna, se uskuteční unikátní herní festival Rock for People In the Game. Tento netradiční online festival vám umožní vytvořit si vlastního avatara a procházet se po známém areálu Rock for People, který bude plný oznámených i tajných koncertů, aktivit a umění. Návštěvníci budou moci mezi sebou například chatovat, tancovat před pódiem nebo si zakoupit upomínkové předměty.

Podle ředitele festivalu Michala Thomese tento nápad nevznikl jako náhrada za ušlé festivaly kvůli koronaviru, ale spíše jako poděkování fanouškům za trpělivost a pro ukrácení času, než se navrátí opravdový Rock for People. Doba, kdy virtuální festivaly nahradí ty opravdové, je ale podle něj ještě hodně daleko.

Na otázku, zda takový festival už ve světě existuje, nebo je tato akce zcela revolučním nápadem, odpověděl Michal Thomes následovně: „Nějaké koncerty v rámci her už proběhly, ale s festivalovou hrou, která se uskuteční v téměř reálných kulisách skutečného festivalu, jsem se ještě nesetkal. Možná tedy půjde o světovou premiéru.“

Hlavním tahákem na tento online festival je samozřejmě nabitý hudební program. Na účastníky čekají exkluzivní záznamy vystoupení britských rockerů Nothing But Thieves, texaských Missio, hvězd metalcoru Crown the Empire a The Devil Wears Prada, písničkáře a rappera KennyHoopla, ojedinělý společný set kapel Strange Bones a Calva Louise, post-punkerů Life, rappera RedZeda, indie-rockerů I Love You Honey Bunny nebo velkého objevu české scény – písničkářky Amelie Siba.

„U koncertů kapel se nejedná o live streaming, ale o pouštění záznamů koncertů nebo speciálních sessions. Vesměs půjde o obsah, který není veřejně dostupný, některé kapely záznam nahrály přímo pro potřebu této hry,“ uvedl ředitel festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit na herní aplikaci, která má barevné prostředí a hravou 3D grafiku, kterou zvládne každý počítač s Windows 10 nebo macOS (Catalina 10.15.7 a novější). Pokud váš počítač zvládá aplikace, jako jsou Zoom, Teams, Skype a další, jste připraveni vydat se do prostředí festivalu Rock for People In the Game. „Hlavní ambicí bylo, aby prostředí hry připomínalo reálný areál v Hradci Králové. Prostředí bylo vytvořeno v rámci existující platformy, která se využívá pro firemní eventy. Na festivalové hře pracují vývojáři cca dva měsíce, náš festivalový tým je kompletně zapojen do příprav a včetně externích spolupracovníků pracuje na Rock for People In the Game cca 20 lidí,“ vysvětlil Thomes.

Po odhalení nápadu se na sociálních sítích strhla vlna příznivých ohlasů. Pro veliký zájem museli technici otevřít druhý svět pro dalších 1500 účastníků. Co na takový úspěch říká Michal Thomes? „Zájem nás velmi potěšil a doufáme, že si všichni hru užijí. Možnost zajít na festival nám koronavirus dočasně sebral, takže bude fajn se potkat s přáteli, popovídat si s nimi (hra umožňuje chatovat mezi návštěvníky buď písemně, nebo přes video) a k tomu se podívat na koncerty zajímavých kapel, zasoutěžit si, zatančit si v kotli, koupit merchandise a podobně.“

Pro nedočkavce je aplikace k dispozici již od pátku 29. ledna, pouze však před branami festivalu, kde si můžete vyzkoušet tvoření avatara, ovládání pohybu a další specifika. Brány festivalu se otevírají 31. ledna v 17:00 a od 19:00 začíná program, který najdete společně se všemi důležitými informacemi, vstupenkami, mapou a dalšími součástmi zde. Snad se tedy v neděli po dlouhé době všichni setkáme před pódiem.

Autor: Magdaléna Kramperová


Online musel v loňském roce proběhnout také filmový festival AFO, který prodejem svého merche podpořil český výzkum rakoviny.


Zdroj: Tisková zpráva Rock for People

Foto: Tisková zpráva Rock for People