Kukačky po dvou letech znova zakukají na České televizi

Divácky nejsledovanějším pátečním seriálem od roku 2008 se staly Kukačky. Příběh o záměně dvou čerstvě narozených dětí zajímal přes 1,7 milionu televizních diváků. Otevřený konec tohoto seriálu tedy jasně vybízel režiséry k pokračování. Na druhou řadu jsme si museli sice dva roky počkat, ovšem tvůrci seriálu slibují ještě napínavější děj než posledně. První díl Kukaček II. odvysílá ČT1 již tento pátek 20. ledna ve 20:10 hod.

Holcovi a Kadlecovi, dvě rodiny, které se kvůli záměně svých dvou synů – Jakuba a Tomáše – musí potýkat se situací na české poměry neznámou a neobvyklou.  Soužití pro obě strany je ovšem problematické. Rodiče obou chlapců, v podání Marty Dancingerové s Markem Adamczykem a Sabiny Remundové s Davidem Novotným, mají rozdílné priority, zvyky i názory na výchovu. I přesto se chtějí věnovat oběma „svým“ synům.

Koncem první série diváci zjistili, kdo byl za výměnu v porodnici zodpovědný. Roli muže, který v seriálu navždy změnil osudy hned šesti lidí, ztvárnil herec Michal Isteník. „Pokračování se nabízelo, protože první série končila otevřeným koncem, kdy se sice zjevila pravda, kdo ty děti vlastně vyměnil, ale bylo také potřeba se třeba v rámci mé postavy vypořádat, jaké to ponese důsledky,“ uvedl pro ČTK.

Druhá řada Kukaček tak nabídne divákům opět třináct navazujících epizod, v nichž se budou muset naučit zvládat netradiční situaci, do které se společně dostali už v první sérii. „Jednička byla hodně o významu rodičovství. Dvojka je o významu soužití mezi rodinami,“ sdělil pro Novinky.cz režisér Biser A. Arichtev a dodal, že druhá série nese uzavření příběhu, a tudíž žádné další pokračování seriálu nebude.

Herecké obsazení postav zůstalo nezměněno – až na Jitku Čvančarovou, která musela být kvůli svému zranění vyměněna. Seriálovou sestřičku tedy nyní uvidíme v podání herečky Evy Hacurové.  Pro přehlednost a připomenutí seriálových vztahů Česká televize také vytvořila pro diváky speciální mapu, kterou si můžete stáhnout zde.

Autor: Veronika Turková


Pokud dáváte přednost spíše zahraniční seriálové tvorbě, můžete zkusit i naše další televizní tipy.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroj: novinky.cz, filmovaktitika.cz, ceskatelevize.cz
Foto: ceskatelevize.cz