Kalendář Proměny vstupuje do další dekády

Kalendář Proměny je každoroční projekt nadace Archa Chantal, který představuje známé české a slovenské tváře v proměnách do filmových rolí. Autorem fotek těchto proměn je známý fotograf Petr Kurečka, který se specializuje na fotografování českých i zahraničních osobností.

Nadace Archa Chantal byla založena z iniciativy paní Chantal Poullain-Polívkové, která podporuje humanizaci dětských zdravotnických zařízení. Snaží se vytvořit podmanivé a kouzelné prostředí pro dětské pacienty v nemocnicích, a tak jim zpříjemnit pobyt a překonat odloučení od rodičů. Cílem nadace je zateplit studené a neosobní prostředí barvami, hernami a obrázky, aby se u nemocných dětí navodil pocit bezpečí a zmírnilo se jejich duševní strádání a stesk po domově.

„Důvod, proč o tohle všechno usiluji, je prostý: v nemocnici by se nemělo léčit pouze tělo, ale i obolavělá duše. Pohoda a harmonie jsou přece základním předpokladem fyzického zdraví,“ sděluje na stránkách nadace paní Chantal.

V kalendáři Proměny na rok 2020 se zájemci mohou těšit na fotografie Hany Vágnerové, Anny Fialové, Jany Strykové, Igora Orozoviče, samotné Chantal Poullain, Marie Doleželové s Markem Zelinkou, Martina Hofmanna a na další známé osobnosti. Jedná se o jedenáctý ročník, který se ponese v duchu filmových megahitů, jako jsou Titanik, Rocky, Pán prstenů, Avatar, Amélie z Montmartru nebo X-Men.

„S Chantal jsme přátelé už několik let, takže zpovzdálí sleduji i práci její nadace, užil jsem si několik kalendářů a vždycky jsem udiveně zíral, co dokáže tým kolem Petra Kurečky z mých kolegů vykouzlit. A tajně jsem se těšil, že na mě třeba taky někdy přijde řada… A teď to konečně přišlo! Sice X-Meny nesleduji, ale Hugha Jackmana mám rád moc a byla to i výzva. Pořád jsme se vesele hádali, co má hlavně přinášet jeho výraz a jak ho docílit. Poslání kalendáře je vážné! Ale forma zábavná. A zábavné bylo i focení! Ale zároveň naprosto profesionální se skvělou atmosférou a podmínkami. Užil jsem si to. Ovšem modelku bych dělat nemohl. Doma jsem padnul do postele utahaný jak po nějakém sportovním výkonu. A začal jsem sledovat X-Meny,“ sdělil Igor Orozovič pro uměleckou agenturu 2media.cz.

Kalendář Proměny na rok 2020 lze zakoupit v předprodeji na oficiálních stránkách kalendáře. Distribuovat se bude v polovině listopadu. Zájemci si mohou vybrat dvě velikosti, a to klasický v rozměrech 33×33 cm, nebo XXL v rozměrech 64×64 cm. K dispozici jsou stále kalendáře z předešlých let, které jsou za zvýhodněné ceny. V minulém roce koupí kalendáře lidé podpořili projekty v klatovské a uherskohradišťské nemocnici.

Během působení kalendáře se zde objevila spousta známých tváří, jako například Karel Gott, Tereza Kostková, Roman Šebrle, David Prachař, Jiří Lábus nebo i youtuber Karel Kovář alias Kovy.

Autor: Nela Kadlečíková

Foto: Facebook 2media, Facebook Kalendář Proměny

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy