Co dokáže úsměv?

Nela Kadlečíková

Úsměv a smích patří k životu jak sůl. Usmát se jen tak je drobnost, která dokáže velké divy. Navodí pozitivní náladu, dokáže zlepšit den a také je tím nejkrásnějším outfitem, který si můžete každý den obléct. Je doslova nakažlivým lákadlem pro všechny lidské bytosti. A co dalšího může taková maličkost způsobit v životě lidí?

Zaručí delší život

Úsměv působí celkově velmi blahodárně na tělo. Nejen, že prodlužuje život, ale také posiluje imunitní systém a snižuje krevní tlak. A proto se smějte preventivně, protože tohle je zaručený tip proti nemocem různého druhu. Když se smějete, dochází v těle k vyplavování endorfinů a cítíte se šťastní, proto vám taky pomůže v nejhorších životních situacích. Tak šup koutky nahoru!

Zatočí s vráskami i s přebytečnými kily

Zejména hlasitý smích od srdce dokáže zatočit s vráskami a zpevní obličejové svaly. Dalším plusem je to, že během smíchu nevědomky hubnete. Dochází k posilování břišních svalů. Když tedy nestihnete nebo zapomenete nějaký den cvičit, můžete své cvičení nahradit desetiminutovým smíchem. Místo hledání drahých estetických klinik se raději sejděte s přáteli se stejným humorem a zavzpomínejte na staré časy, u kterých se určitě nasmějete. Není tedy smích lepší než drastické diety?

Odbourává stres

V dnešní době je většina lidí pod silným tlakem, který je na ně vyvíjen okolím. Často se pak projevuje stres nebo i deprese, které dokáží pěkně potrápit a znepříjemnit život. Právě smích je na ně tím nejlepším lékem, protože snižuje stresové hormony, zkrátka léčí také duši.

Udělá člověka sebevědomým

Ten, kdo chodí po světě s úsměvem na tváři, je magnetem pro druhé lidské bytosti. Úsměv dokáže člověka udělat atraktivnějším a zvednout mu sebevědomí. Věčně usmívající se člověk tak přitahuje a získává na svou stranu ostatní. Jelikož se každý člověk chce v dnešní době cítit spokojeně a pozitivně, je těmito lidmi fascinovaný a chce je ve svém životě.

Přitahuje pozitivní myšlení

Úsměv nutí myslet pozitivně. I když vás přepadne špatná nálada, snažte se podívat na danou věc z jiného úhlu a usmějte se. Uvidíte, že za chvíli se vaše nálada změní a myšlenky se přesunou k pozitivnějším tématům.

Foto: pixabay.com

Když už víme, co takový úsměv dokáže, co takhle zjistit, kde ho hledat.