Mám názor, jdu volit!

Těmito slovy začíná video, předvolební výzva mladé generace, která si říká Generace s názorem. A má pravdu. Volby jsou tu, dnes nastal den D, kdy bychom se měli všichni zvednout a opravdu k těm volbám jít, a to především my mladí. Proč? Protože můžeme něco změnit. Můžeme prosadit svůj vlastní názor a dokázat, že nám záleží na tom, jak žijeme.

„V posledních volbách do Sněmovny se nedostavil každý druhý člověk do třiceti let,“ řekla Emma Smetana, zpěvačka, herečka a moderátorka.

My jsme tou první generací, jak říká ve videu Ladislav Zibura, která od narození žije ve svobodné společnosti. Nezažili jsme komunistický režim, známe ho pouze z vyprávění a pro všechny z nás je tento režim něco nepředstavitelného. Nekašleme na volby!

Můj hlas nic nezmění. Opravdu?

V České republice žije ve věku 18 – 26 let okolo 900 tisíc lidí. Pokud si větu, můj hlas nic nezmění, řekne například deset procent z nich, dostaneme se na číslo 90 tisíc hlasů, které propadnou, a to není málo!

Mnozí si říkají, že politice nerozumí a neví koho volit. Je také jasné, že se nám nechce pročítat dlouhé volební programy nebo koukat na rozhovory s předsedy stran. Podívejme se na to ale z jiného pohledu. Takové volby nejsou každý rok. To, jak dopadnou, ale naopak je záležitostí na jeden rok a roky další. Stačí tomu věnovat kousek svého času.

Neříkejte, že se vás volby netýkají. Nebo ještě lépe, že kdyby volby mohly něco změnit, tak je zakážou. Studujete? Jezdíte po dálnicích? Cestujete? Chodíte k lékařům? Jste pro setrvání v Evropské unii nebo ne? Máme kvalitní zdravotní služby? Stačí se zamyslet nad všedními tématy, které se i nás mladých opravdu týkají. Volby nejsou jen pro staré! Přeci jen tady budeme žít déle.

Žijeme v demokratické zemi a každý má možnost zastávat svůj názor. Nepropadněte tak možnosti svůj názor nevyslovit, tedy nevhodit do urny. Zamyslete se nad tím, v čem chcete žít a podpořte stranu, která je vám svými názory sympatická.

Mějte názor, jděte volit!

Autor: Radka Kmochová

Příspěvek vytvořen 26

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy