Automaty Filtermac můžou ušetřit až milion PET lahví ročně

Vysoké školy chtějí snížit spotřebu PET lahví tím, že zavádějí automaty Filtermac na perlivou i neperlivou vodu. Studenti si ji čepují do svých lahví a již tolik nevyhledávají balenou vodu v automatech, či bufetech. Tyto automaty je možné nalézt na studentských kolejích a  vybraných vysokých školách jako jsou na příklad ČVUT, VŠE, nebo UK. Studenti mají k dispozici neomezené množství této filtrované vody zdarma.

Zdroj: filtermac.com

Martin Václavík, jeden ze zakladatelů projektu tvrdí, že se dá tímto způsobem ušetřit až milion PET lahví ročně. To je podle něj přibližně pět lahví na studenta za měsíc. Celý projekt je financován sponzory, kteří jsou prezentováni na displeji automatu. Kvestor VŠE, Ing. Tomáš Zounar uvedl, že podle odhadů může pouze jeden automat ve Staré budově Vysoké školy ekonomické  měsíčně ušetřit 20 tisíc až 30 tisíc PET lahví.

Dále stojí za zmínku, že jediný automat, který stojí například na studentských kolejích, poskytne měsíčně studentům i zaměstnancům přibližně 10 tisíc litrů vody. Všechna tato čísla znamenají do budoucna nemalý pokrok v omezování plastů. Díky Filtermacu také přirozeně klesá spotřeba slazených nápojů na školách.

Tento projekt však nefunguje pouze na univerzitách. Existují také automaty typu ,,Filtermac city“, které se postupně přidávají do měst, kde chtějí radnice zlepšovat služby občanům. ,,Filtermac office“ je zase skvělým pomocníkem v kancelářích a v zasedacích místnostech.

Pokud vy sami víte o místě, kde by mohl Filtermac ušetřit značné množství plastů, neváhejte se spojit přímo s touto firmou na www.filtermac.com.

Autor: Magdaléna Kramperová


Je skvělé, že za snížení spotřeby plastů bojují celé společnosti, ale přece jenom nemusíte mít společnost na to, abyste také pomohli. Přečtěte si naše tipy jak nahradit plasty ve vašich domácnostech


Zdroj: ilist.cz, vse.cz

 

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy