Australské hračkářství navštívili Santovi pomocníci, kteří doplatili dárky zákazníkům obchodu

Zhruba před dvěma týdny dorazila do hračkářství Gold Coast v Queenslandu nečekaná návštěva, která obdarovala nejen zaměstnance obchodu, ale především doplatila všechny předvánoční dárky zákazníkům ve výši 16 000 australských dolarů (přibližně 260 000 korun). Tímto srdečným gestem zachránila vánoční svátky nejedné rodině.

Každý nemá tu možnost dovolit si před Vánoci nakoupit dárky ihned. A proto mnoho lidí využívá systému platby „lay by“, který umožňuje kupujícím zarezervovat si určitý produkt pomocí zaplacené zálohy. Tímto krokem má zákazník více času na to, aby sehnal zbytek peněz a dárek doplatil. Problém je v tom, že následně se stává předvánoční čas adventu pro rodiny velmi stresující, což je škoda.

Jednoho rána dorazila do hračkářství na zlatém pobřeží Queenslandu anonymní trojice žen ve věku 20–30 let. Personál byl šokován, když jim tyto ženy, které se označovaly jako „Santovi pomocníci“, oznámily, že chtějí doplatit všem zákazníkům jejich dárky v celkové výši více než 16 000 dolarů.

Zaměstnankyně Rachael Thompson uvedla pro ABC, že musela utěšovat rodiče, kteří byli ohromně dojatí, když je informovala o laskavosti anonymních dárců.

Ovšem tímto dobrosrdečnost žen neskončila. Asi za hodinu se opět vrátily do obchodu a obdarovaly všechny zaměstnance čokoládou a dárkovými kartičkami. Později téhož večera „Santovi pomocníci“ navštívili obchod ještě jednou. Vybrali si jednu rodinu a zaplatili za ni celý nákup ve výši asi 3 000–4 000 australských dolarů (6 500–8 500 Kč).

Autor: Izabela Waclawková


Pokud i vy chcete udělat někomu hezčí Vánoce, můžete se zapojit například do projektu Úsměv do schránky a poslat do domova seniorů pohlednici od srdce.
Foto: www.abc.net.au Zdroj: Novinky.cz, ABC.net.au, TheAustralian.com.au
Příspěvek vytvořen 28

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy