Sportovní kluby a jejich fanoušci se zapojili do šití roušek

Kvůli pandemii koronaviru musely být předčasně ukončeny veškeré sportovní soutěže včetně hokejové Extraligy a fotbalové Fortuna ligy. Místo bojování o titul tak sportovci a kluby pomáhají šitím roušek. Třinečtí Oceláři jich za den vyrobili několik desítek. Hokejová Sparta nechala přešít nevyužitá trička pro play off na roušky. Do výroby ochranných pomůcek se zapojili také fotbalisté. V olomoucké Sigmě pomáhá i samotný trenér Radoslav Látal. Fotbalová Sparta šije roušky ze starých klubových triček a nezahálejí ani hráči Baníku, kteří výtěžek z prodeje roušek věnují na charitu. Do výzvy se mimo jiné zapojili i fanoušci jednotlivých klubů. 

Česká republika se v době pandemie viru SARS-CoV-2 potýká s nedostatkem ochranných pomůcek. Sportovní kluby se proto rozhodly pomoci a začaly šít roušky.

Místo boje o Masarykův pohár šijí roušky

Hokejisté Třince společně s manželkami a zaměstnanci klubu ušili za jeden den téměř stovku roušek. „Jen za dnešek jsme vyrobili devadesát kusů roušek, které jsme darovali Magistrátu statutárního města Třince a ten je začne distribuovat skupině nejohroženějších obyvatel, tedy potřebným lidem nad sedmdesát let,“ uvedl pro klubový web výkonný ředitel Ocelářů Marek Chmiel.

Pokud by chtěl někdo z fanoušků pomoci, může roušky, které doma nevyužije přinést na sběrné místo, jenž je vyhrazeno v prostorách hlavního vstupu do Werk Areny v Třinci.

Kromě šití roušek vyzývají Oceláři i k jejich samotnému nošení. „Lidé, nepodceňujte tuto situaci. Chraňte sebe i své blízké a dbejte také na hygienu rukou. Jde o vážný, celosvětový problém, kdy hlavně osobní přístup každého z nás rozhodne o tom, jak celou situaci zvládneme. V takovém případě nošení roušky není žádnou hanbou,“ apeluje někdejší kapitán slovenské reprezentace a hokejista Třince Vladimír Dravecký, který sám nosí roušku vyrobenou svou manželkou.

Krásné gesto se povedlo hokejové Spartě. Nevyužitá trička pro letošní play off nechává přešít na roušky, jež následně daruje složkám Integrovaného záchranného systému.

Hráči Plzně předali tamní Fakultní nemocnici 550 roušek od fanoušků.

Fotbalisté v šití roušek taktéž nezahálejí

Na výrobu ochranných pomůcek se zaměřili i fotbalisté. V Olomouci napomohl ke zhotovení roušek trenér Radoslav Látal, který věnoval finance na nákup látky v klubové modré barvě. Ušité roušky následně hráči A týmu rozvážejí například do olomouckých supermarketů.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na šití roušek podílejí. Zapojují se všichni, kteří mohou. Od pracovníků fanshopu, technického úseku, maséra, pradleny až po obchodního manažera, ekonomku nebo také trenéra A týmu a některých hráčů. Jsem rád, že v této náročné době dokážeme společně myslet na ostatní a pomáhat tam, kde je to třeba,“ uvedl pro klubový web marketingový manažer David Holly.

Ani ostravský Baník nezůstal pozadu. Kampaň slezského celku s názvem „Dýchej za Baník, pomoz druhým“ vyzývá fanoušky, aby si zakoupili roušky v klubových barvách se znakem klubu. Cena jedné roušky je 150 Kč a výtěžek z ní poputuje na konto Charity Ostrava a jejího mobilního hospice.

Podobně jako hokejová Sparta se i ta fotbalová rozhodla pro dobrou věc. Stará klubová trička přešívá na roušky. První várku rozdala mezi své bývalé hráče v seniorském věku. „Jsem rád, že na mě Sparta myslí. Červená rouška se mi hodí k oblečení,“ pověděl pro klubovou televizi sedmdesátiletý bývalý hráč Sparty Zdeněk Caudr.

Autor: Petra Čiklová

Foto: archiv Nikoly Sedmákové; hcocelari.cz; isport.cz

Příspěvek vytvořen 830

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy