Zachránil život policistovi, o pár týdnů později vyhrál jeden milion liber v loterii

To, že karma opravdu funguje, víme už dávno. Ta pozitivní se právě vrátila třiatřicetiletému Britovi Anthonymu Canty. Ten v dubnu letošního roku pomohl zachránit policistu, kterého zachvátil infarkt. O několik týdnů později Anthony vyhrál v loterii jeden milion liber a potvrdil tak, že karma vážně existuje a za dobré skutky se vždy najde patřičná odměna.

Anthonyho fenka Lucky Lola byla pojmenována právě po výhře

Anthony Canty pracoval během karantény jako vodohospodář v centru Londýna, kde se se spolupracovníky snažil udržet kvalitu a přísun pitné vody. Jednoho dne cestou autobusem z práce narazil na známého policistu a dal se s ním do řeči. Toho však po nějaké době uprostřed konverzace znenadání popadl infarkt. „Toho dubnového večera jsme jeli společně jako často před tím, když se mi najednou zhroutil do klína,” vzpomíná Canty. „Bylo to trochu děsivé, ale dokázal jsem mu poskytnout první pomoc.” Spolu s operátorem tísňové linky muži poskytl pomoc a jeho blesková reakce tak policistovi zachránila život. Muž byl letecky převezen do nemocnice a o několik dní později již mohl sám vyjádřit svému zachránci svůj dík.

Karma na sebe nenechala dlouho čekat. Na začátku května si Anthony koupil losovací lístek do loterie a hned další den ráno ve vlaku po cestě do práce zjistil, že se právě on stal výhercem jednoho milionu liber (30 milionů korun). „Zavolal jsem do práce a řekl, že mě to opravdu mrzí, ale že nemůžu ten den pracovat, protože jsem právě vyhrál 1 milion liber!” Radost z výhry samozřejmě měl nejen on, ale i jeho přítelkyně Katie a jejich dvě malé dcerky. „Zavolal jsem Katie, abych jí řekl tu skvělou zprávu, ale ona mi nevěřila a myslela si, že si z ní dělám srandu.” Velkou výhru spolu řádně oslavili na zahradě.

I přes to všechno však Anthony nadále zůstává skromný a nohama pevně na zemi. Své práce se rozhodně vzdát nehodlá. „Víte, já mám svoji práci rád a nechci dávat výpověď. Jsem hrdý na to, co děláme,” vysvětluje. Jasné plány, co s penězi udělá, zatím však moc nemá. Jedním z jeho přání, až se opatření více uvolní, je vzít své dcerky do Disneylandu na Floridu. Přemýšlí však i nad dlouhodobějšími investicemi. „Rozhodujeme se, že se možná přestěhujeme do nového domu, ale prioritou je jednoznačně zajistit naše dvě malé dcery do budoucna,” říká Canty.

O svoji radost z výhry se podělil i s policistou, kterého zachránil, jelikož se z nich stali přátelé. Ten byl ze štěstí svého zachránce samozřejmě nadšený. „Dobrá karma se stane dobrým lidem,” řekl policista. Po výhře bylo pojmenováno i jejich nové štěňátko Lucky Lola, kterou si domů pořídili těsně večer před oznámenou výhrou.

Autor: Aneta Luksová


Nejen mezi dospělými, ale i  mezi dětmi se najdou tací, kteří se nebáli v těžké situaci zachovat chladnou hlavu a zachránili tak lidské životy. Jedním z takových je teprve pětiletý chlapec, který statečně dokázal zachránit svou rodinu z hořícího domu.


Foto: derbytelegraph.co.uk, eadt.co.uk

Zdroj: novinky.cz, eadt.co.uk

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy