Za odpadky pivo zdarma. Irská hospoda čistí okolí netradičním způsobem

Hospoda v irském Dublinu přišla s jedinečnou akcí. Její návštěvníci obdrží pivo zdarma, jestliže naplní pytel odpadky, které se povalují v okolí blízkého vodního kanálu. S nevšedním nápadem přišli majitelé podniku The Bernard Shaw, aby přiměli co nejvíce lidí k úklidu společného prostranství.

Hospoda The Bernard Shaw. zdroj: The Irish Sun

Populární hospoda stojí v blízkosti kanálu Grand Canal. Ten se nejen ve slunečných dnech stává častým a oblíbeným odpočinkovým místem mnoha Dubliňanů, ne každý návštěvník ale po sobě zanechá čisto.

Majitelé hospody, pojmenované po autorovi slavného dramatického kousku Pygmalion, proto přišli se vskutku originálním, ale přesto velmi prostým nápadem. Pivo za úklid. A stačil k tomu jen chytlavý příspěvek na podnikovém instagramu.

„Přemýšleli jsme, jak bychom mohli udržet náš kanál čistý. Co říkáte na tohle? Přijdete k nám, my vám dáme speciální pytel, vy ho naplníte odpadky, které sesbíráte v okolí kanálu, a my vás odměníme jedním z našich skvělých piv,“ hlásali majitelé hospody na Instagramu.

Příspěvek na Instagramu, který všechno odstartoval. zdroj: Instagram @thebernardshaw

Slovní hříčka No rubbish beer. Turning rubbish into beer (Žádné „odpadkové“ pivo. My měníme odpadky na pivo.) už oslovila desítky (nejen) ekologických nadšenců a místní štamgasti se starosti o přírodu bez váhání chopili.

Sociální síť tak ostatní uživatelé okamžitě zaplnili pozitivními ohlasy a jak dokazují i další fotky, do sběru odpadků v okolí se zapojují stále další a další obyvatelé.

Autor: Lýdie Hájovská

Zdroj: novinky.cz

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy