Uzdravení koalové se vrátili do australské přírody

Během lednových požárů v Austrálii utrpělo mnoho zvířat četná zranění, včetně koalů. Někteří z nich byli zachráněni a dostali zdravotní péči v záchranných stanicích či na speciálních klinikách. Už 38 koalů se uzdravilo a mohlo se navrátit do svých eukalyptových lesů, někteří dokonce přímo na své stromy. Mezi uzdravenými koaly je například i čtyřletá samice Anwen, která utrpěla popáleniny na až 90% těla.

Deště, které přišly po zničujících požárech pomohly k částečnému obnovení australské flory, díky tomu se tak zvířata mají kam vrátit. Jakmile se koalové uzdravili, byli vypuštěni zpět do přírody. „Je to skvělé. Zvířata se vrací do svého přirozeného prostředí, některá dokonce na svůj původní strom,“ potvrdila  Sue Ashtonová, vedoucí kliniky v Port Macquarie. Na klinice se léčilo 49 zvířat. Léčbě zvířat napomohly i veřejné sbírky, které finančně podpořily zdravotní péči.

Organizace Science for Wildlife vypustila do Modrých hor 12 koalů, které zachránila před mohutnými požáry. O koaly se starala zoologická zahrada Taronga. „Přestože se měli dobře, jsme potěšeni, že můžeme naše koaly konečně poslat domů. Měli jsme spoustu práce s vyhodnocením situace v místech, odkud jsme je zachránili, a zda se tam podmínky zlepšily natolik, že stromy zvířata opět unesou,“ popsala vedoucí organizace Science for Wildlife, Kellie Leighová. Na volně žijící koaly budou nyní dohlížet záchranáři, aby se ujistili, že vačnatci návrat domů zvládli bez problémů.

Někteří koalové však utrpěli natolik velká zranění, která jim nedovolí návrat do přírody, protože by sami nebyli schopni přežít. Tito koalové budou umístěni v záchranných stanicích, případně zoologických zahradách.

Pomoc veřejnosti zraněným koalům nebyla pouze finanční záležitostí, lidé popáleným medvídkům například zasílali ručně šité rukavičky, přikrývky či jiné potřebné vybavení.

Autor: Adéla Sobotíková

Zdroj: magazin.aktualne.cz, traveladventure.cz, novinky.cz
Foto: australie.avetour.cz, www.stoplusjednicka.cz

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy