Projekt Tree Change Dolls ukazuje reálnou krásu

Sonia Singh založila projekt, který nese název Tree Change Dolls. Cílem je ze známých Bratz panenek vytvořit panenky vypadající jako reálné dívky. Původně to byl pouze Soniin koníček. Poté, co však sdílela své proměny panenek na facebookovém účtu, lidé se o její nenalíčené panenky začali zajímat. Dnes mají Tree Change Dolls vlastní Facebook, Instagram, a dokonce i e-shop.

„Všechny panenky jsem zachránila z různých tip shopů v Tasmánii. Já panenkám znovu nakreslím obličej, vymodeluji nové botičky a moje máma jim uplete nebo ušije nové oblečení,“ popisuje Sonia proces vzniku nových panenek. 

Při pohledu na její nové panenky opravdu vidíte jemný přirozený vzhled mladé slečny. Oproti klasickým panenkám, které se schovávají pod vrstvou make-upu, je to výrazný rozdíl. Jednak ve vzhledu, ale také v tom, jak je vnímají děti. Sonia panenkám vykresluje jemné linie obličeje, udělá malý nos, normální rty, někdy se zuby, jindy bez, realistické obočí a rozevřená očička, která lákají ke hře. 

Pro Soniu tato práce není pouze bezvýznamnou jednorázovou záležitostí. Mezi její cíle patří mimo jiné i to, aby dala starým hračkám nový moderní vzhled, který však bude realistický a nepřehnaný, takzvaný down to earth style“, tedy ve volném překladu styl země“.

Poté, co se rozhodla některé fotky proměněných panenek zveřejnit na Facebooku, svět se začal o její práci zajímat. O šikovné matce, která přetváří Bratz panenky, najednou psalo Španělsko, Austrálie, Británie i další země. 

Podle feedbacků, které autorka panenek dostává, jsou děvčata, která si s nimi hrají, šťastnější než s původními panenkami. Sonia Singh říká, že se nechce stát někým, kdo by vyráběl panenky masově. Byla by ale ráda, kdyby její práci zaregistrovaly velké firmy, a tím tak došly ke změně svého konceptu. 

Autor: Gabriela Kokešová


Změnit vzhled panenek určitě není jednoduchá práce. Pokusit se však o změnu klimatu je mnohem náročnější běh na delší trať. V druhém ročníku soutěže Adapterra Awards se sešlo téměř 80 nápadů na co nejlepší adaptační řešení změny klimatu. 


Foto: thisbugslife.com

Zdroj: Instagram Tree Change Dolls, etsy.com, www.youtube.com, boredpanda.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy