The Gym House: Pražská posilovna pod širým nebem

Kristýna Michalčíková

V Praze na Ladronce v květnu otevřeli první venkovní posilovnu pro všechny, kteří si rádi zasportují i přes léto a zároveň se jim nechce do vyhřátých fitness center. „Projekt mám v hlavě už rok, kdy jsem byl na dovolené v Sydney. Tam jsou tyhle posilovny běžně. Dávali jsme to dohromady od února, takže to šlo celkem rychle,“ vyjádřil se Pavel Pařízek, zakladatel The Gym House.

Funkční zóna, která bude zastíněna

Outdoorová posilovna nabízí například skupinové lekce jako TRX, jedná se o závěsný posilovací systém, na kterém se dá procvičit celé tělo. Dále je zde varianta sehnat si někoho do dvojičky a zkusit sparing box, nebo zajít třeba na kruhový trénink. Pro relaxaci a uvolnění těla jsou v nabídce hodiny jógy. Na všechny lekce je třeba se zaregistrovat na webu. A když není zrovna chuť využít skupinové lekce, nabízí se možnost přijít si zacvičit sám nebo s osobním trenérem. Ačkoli se může při vstupu zdát, že prostory jsou malé a nebudou stačit, opak je pravdou. Je tu dokonce i místnost na převlečení, kde se nachází i několik skříněk. Tento prostor rozděluje posilovnu na dvě části. Ke cvičení jsou zde osy, výše zmiňované TRX, pneumatiky, rotopedy, činky a mnoho dalšího, co je k pořádnému cvičení třeba. Po tréninku můžete využit odpočinkovou zónu. Tam najdete lehátka na minipláži a můžete si dát třeba pivo. „Budeme dodělávat ještě zastínění funkční zóny, budou tažné sáně a určitě víc skupinových hodin,“ zmiňuje Pavel.

Tuto venkovní posilovnu můžete letos využívat do 15. října a další rok se vrátka otevřou na první máj.

Foto: Kristýna Michalčíková

Není to tak dávno, co otevřeli neobvyklou tělocvičnu i v Americe. Přečtěte si o Puzzle Piece Fitness neboli fitness centru pro autisty