Taxikář zavezl studentku do rodné vlasti. Ujel 3000 kilometrů zadarmo

Kvůli přísným opatřením proti šíření nákazy koronaviru se mnoho lidí dostalo do svízelných situací. Jedné z nich se nevyhnula ani italská studentka Giada Collaltová, která zůstala sama ve Španělsku poté, co její škola přešla do online režimu a spolubydlící odjely domů. Cestu zpět do Itálie jí překazila ostraha, když ji nechtěla pustit do letadla. Nakonec se na ni ale usmálo štěstí v podobě mladého taxikáře, jenž se nabídl, že ji zadarmo odveze do rodného Montebella.

Giada Collaltová se po zrušení prezenční výuky v Bilbau rozhodla pro návrat do Itálie. „Přišlo mi nesmyslné zůstávat v Bilbau. Škola přešla do on-line režimu a mé španělské spolubydlící se vrátily domů,“ řekla Collaltová americkému webu CNN.

Koupila si letenku z Madridu do Benátek, ale stevardi ji na palubu letadla nepustili. „Měla jsem hrozný vztek. Rodiče o mě měli strach a nemohli mi nijak pomoct. Několikrát jsem se snažila volat na italskou ambasádu, ale tam mi řekli, ať jim pošlu e-mail. Všechny hotely v Madridu byly zavřené a zpět do Bilbaa už nic nejezdilo,“ líčí Collaltová.

Spásou jí byl dvaadvacetiletý taxikář Kepa Amentegi, který ji měl původně odvézt jen z Madridu do Bilbaa. Když po devíti hodinách dorazili do Bilbaa a Collaltová zjistila, že jsou studentské koleje uzavřené, Amentegi jí nabídl, že může přespat u něj.

„Jeho rodiče a dvě sestry mě přivítali, jako bych byla součástí rodiny. Nikdy nezapomenu, jak laskavě se ke mně chovali,“ vzpomíná. Druhý den ráno začali Amantegi a Collaltová přemýšlet nad tím, jestli by se do Itálie mohli dostat taxíkem.

„Začali jsme obvolávat úřady a kupodivu jsme získali všechna potřebná povolení. Mohla jsem se vrátit do Itálie, protože je to má rodná země, a Amantegi to zase měl jako pracovní cestu,“ pokračuje Italka.

Z Bilbaa do 1500 kilometrů vzdáleného Montebella trvala cesta dvanáct hodin. Na hranicích Francie a Itálie sice byli policisté, ale podle Collaltové jejich auto vůbec nekontrolovali. Italku překvapilo hlavně to, že za cestu z Bilbaa do Montebella taxikář nechtěl zaplatit. Souhlasil pouze s náhradou za původní cestu z Madridu do Bilbaa.

Poté, co dorazili do Itálie, nechala rodina Collaltové mladého taxikáře u sebe přespat a na cestu zpět do Španělska mu přichystali italské speciality. „Nikdy na něj nezapomenu. Byla jsem pro něj cizí, a i přesto kvůli mně ujel i s cestou zpátky skoro tři tisíce kilometrů,“ uzavírá studentka.

Autor: Petra Čiklová

Zdroj, foto: aktualne.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy