Album Meteora kapely Linkin Park slaví kulatiny

V tento den přesně před dvaceti lety získal svět rocku další hudební počin americké kapely Linkin Park. Právě 25. března 2003 vydala kapela své druhé album s názvem Meteora. Ačkoli od roku 2017 aktivně nepůsobí, rozhodla se ke dvacátým narozeninám Meteory nadělit svým fanouškům dárek. Rockoví nadšenci po celém světě mají možnost vrátit se ke starým dobrým časům „Linkinů” díky limitovanému albu a písničce Lost.

K příležitosti dvacátých narozenin Meteory se Linkin Park rozhodl jedinečné album oprášit a dát svým fanouškům důvod k oslavám. V pátek 7. dubna dojde k opětovanému vydání alba. Na svém webu kapela spustila předprodej limitovaného výročního boxu na počest Meteory, ve kterém se skrývají vinyly, demo nahrávky, cédéčka, ale i rarity ze studiových archivů kapely, záznamy živých vystoupení, kniha a další dárky, včetně dříve nezveřejněných písní.

Jednou z nich je právě Lost – píseň, která se v roce 2003 měla se svými úspěšnými kolegyněmi na albu objevit, ale nakonec se do konečného výběru nedostala. Svět si jí mohl poslechnout až po dvaceti letech, konkrétně 10. února, kdy ji kapela vydala i s klipem. Od té chvíle rezonuje hudebními hitparádami, na Youtube má přes 27 milionů zhlédnutí a láme – a následně zase slepuje – srdce všech fanoušků. 

Lost není ztráta, ale nález

Podobně jako jiné hity Linkin Parku začíná píseň poklidně a neškodně, dokud se do toho nevloží kytary a bicí. Opět se ozve ten rámus, co divokým teenagerům vyhrával skrze zabouchnuté dveře pokojů. A pak to přijde. Objeví se Chesterův hlas, po jehož ztrátě srdce rockového světa stále krvácí. Emotivní, plný něhy, jemný, ale zároveň silný, v kombinaci s tvrdými kytarovými sóly a rytmickým pobíháním paliček po bicích. Je to přesně ten zvuk, který fanoušci Linkin Parku milují. Zvuk, který spojuje Chesterovu něhu a silná slova s tvrdým rockovým světem.

Je to jako návrat domů, způsobuje radost a úlevu. Později však vyplavuje nekonečnou bolest. Kdyby se píseň objevila na původním albu, byla by skvělá a fanoušky by si jistě rychle získala. Ale její kouzlo a síla tkví nejspíš hlavně v tom, že po dlouhých letech konečně slyšíme Chesterův hlas a Linkin Park takový, jaký ho máme rádi, v něčem dosud neslyšeném.

Meteora jako předmět z kosmu

Meteora přilétla skutečně odněkud z vesmíru a během své cesty zanechala v rockovém světě výraznou stopu. Byla druhým albem kapely a stala se i jedním z nejúspěšnějších. Svou předchůdkyni Hybrid Theory (známé zejména díky písni In The End) přeskočila v téměř všech hudebních příčkách a stala se třetím nejprodávanějším CD v Americe za rok 2003. Známá je hlavně díky písním Somewhere I Belong, Numb a Breaking the Habit.

Cesta Linkin Parku začala v Kalifornii roku 1996 a skončila v roce 2017 posledním vydaným albem One More Light. Krátce po jeho evropském turné spáchal frontman kapely Chester Bennington sebevraždu. Skupina po tragické události neoficiálně ukončila svou činnost a ačkoliv se ostatní členové stále vídají, dodnes prohlašují, že náhradu za Chestera hledat neplánují. Loni v květnu však kapela na svých sociálních sítích sdělila, že má v plánu se svými fanoušky komunikovat častěji. A to také splnila.

Autor: Andrea Mašíčková


Zavzpomínejte na Chestera Benningtona a jeho život i hudební kariéru v našem článku.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroje: linkinpark.com, instagram (linkinpark)
Foto: monstermusic.cz, loudwire.com

Příspěvek vytvořen 27

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy