Pětiletá holčička napsala dopis 93letému sousedovi

Pětiletá Kirah napsala v karanténě dopis svému 93letému sousedovi, ve kterém se ho ptala, zda je v pořádku. K dopisu přiložila obrázek duhy, která mu měla připomínat, že není sám. Soused Ron jí nadšeně odpověděl a měl velkou radost. Gesto, které Kirah uskutečnila je opravdu pozoruhodné. Dopisy vzbudily emoce nejen u sousedů, ale i veřejnosti.

Dopis pětileté Kirah adresovaný 93letému Ronovi

„Dobrý den, jmenuji se Kirah. Je mi pět let a musím kvůli koronaviru zůstat doma,“ takto začínal dopis, který dostal Ron od malé Kirah. Zároveň žádala o odpověď, pokud je to možné. A dostala nadšenou odpověď. „Ahoj Kiro, moc mě potěšil tvůj dopis, v němž se ptáš, jak se mi daří. S radostí ti píšu, že se mi zatím daří dobře. Stejně jako ty jsem v izolaci, tak mi tvá starost o mě udělala radost,“ přiznal senior Ron. Také Kirah prozradil, že v domě, ve kterém oba žijí byl v roce 1955 jako první obyvatel. S optimismem popsal i koronavirovou situaci, doufá v lepší zítřky. „Obrázek duhy od tebe je úžasný, vystavím si ho za okno, aby ho viděli i ostatní lidé. Znovu bych ti rád poděkoval za dopis a doufám, že budeš brzy moci jít zase ven,“ zakončil Ron z domu č. 24 svůj dopis.

Dopisy se dostaly na veřejnost díky Ronově vnučce, která je sdílela na Twitteru. „Mému dědovi je 93 let a je momentálně v izolaci, těší se ale velmi dobrému zdraví, a právě dostal ten nejkrásnější dopis od pětileté sousedky a odepsal jí. Přečtěte si to, prosím, vykouzlí vám to úsměv na rtech,“ napsala Ronova vnučka svým sledujícím. Pod příspěvkem se objevily dojemné a pozitivní reakce. „Víte, co na tomhle opravdu úžasné? Že pětiletá nemá pocit, že je nefér, že si nemůže jít ven hrát, ale zajímá ji, jak se daří seniorovi od naproti. Nikdy se neměň,“ vzkazuje Kirah agueroooo.

Pokud máte tužku, papír a několik volných minut, vykouzlit někomu úsměv na tváři dopisem můžete i vy. Jednoduše napište vzkaz na papír, dejte do obálky a vhoďte do schránky někomu, u koho víte, že mu rozptýlení pomůže a zlepší náladu. Konkrétní osobě, která žije daleko samozřejmě můžete odeslat psaní poštou. Další možností je povzbudit seniory v domovech důchodců přes Diakonii, která v rámci nouzového stavu a zákazu návštěv spustila projekt Dopis pro radost. Kdo ví, možná se z jednoho dopisu vyklube přítel na dopisování.

Autor: Adéla Sobotíková

Víte, že díky aplikaci Text for Humanity můžete rozzářit den lidem po celém světě? Více se o tomto projektu dočtete na našem webu.

Zdroj: hatefree.cz
Foto: hatefree.cz, purvite7.bg

Příspěvek vytvořen 50

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy